SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manchester City’nin kaptanı Vincent Kompany, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde deplasmanda CSKA Moskova ile oynadıkları maçta Rus temsilcisine verilen seyircisiz oynama cezasını eleştirdi.

İngiliz basınına konuşan Kompany, UEFA tarafından CSKA’ya verilen seyircisiz oynama cezası nedeniyle İngiliz taraftarların da sahaya alınmadığını hatırlatarak, “Neden maçta hiç taraftarımız yok? Biz ne hata yaptık? Verilen ceza haksızlık” ifadelerini kullandı.

Karşılaşmaya hiçbir İngiliz taraftarın alınmamasına rağmen tribünlerde Rus seyirciler olduğunu öne süren Kompany, “Seyirci yok diyorsunuz, bir de bakıyorsunuz tribünde taraftarı olmayan tek takım Manchester City. Şimdi kim cezalandırıldı? Irkçılıktan cezayı Manchester City mi CSKA Moskova mı aldı?” değerlendirmesinde bulundu.

Belçikalı milli futbolcu, UEFA’nın ceza sistemini eleştirerek, “Cezaların yeniden incelenerek değiştirilmesi gerekiyor. Bizim taraftarımız neden olmadığı bir şey için ceza almamalı” diye konuştu.

Öte yandan, İngiliz basınında yer alan iddialarda, seyirci yasağına rağmen 650 CSKA Moskova taraftarının 2-2 sonuçlanan karşılaşmayı tribünden takip ettiği belirtildi.

UEFA, Roma ile İtalya’da 17 Eylül’de oynadığı Şampiyonlar Ligi karşılaşmasında taraftarlarının karıştığı olaylar ve ırkçı tezahürat nedeniyle CSKA Moskova’ya 3 maç seyircisiz oynama cezası vermişti.