SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kartal’ın sözleri camiayı kızdırdı

İsmail Kartal’ın derbi sonrası “Haddimizi bilerek oynadık” demesi eleştirilmeye devam ediyor. Aziz Yıldırım ve yöneticilerin yanı sıra, futbolcular da “F.Bahçe had bilmez, bildirir” diye tepki gösterdi

Güncellenme: 10:06, 22/10/2014
Kartal’ın sözleri camiayı kızdırdı

Fenerbahçe'de Başkan Aziz Yıldırım'ın Galatasaray karşılaşması sonrası yaptığı uyarılar sürüyor. Sarı lacivertli kulübün başkanı, önceki gün Bruno Alves'i kulübe çağırıp ikaz ettikten sonra İsmail Kartal'a da “Haddimizi bilerek oynadık” sözleri nedeniyle bir uyarı gönderdi. Kartal'ın Galatasaray karşılaşması sonrası “Haddimizi bilerek oynadık” demesi Fenerbahçe camiasında büyük bir tepki yaratmış ve voleybol takımının Ziraat Bankası ile oynadığı karşılaşmada teknik adam bu nedenle protesto edilmişti.

FUTBOLCULAR DA RAHATSIZ

Başkan Yıldırım, Kartal'ı açıklamalarına dikkat etmesi konusunda uyarırken, Fenerbahçe'de teknik direktörlük yapan birinin bu tarz açıklamalar yapmaması gerektiğini iletti. Sarı lacivertli bazı yöneticiler de Kartal'a bu konuda daha önce de iki kez uyarı yapıldığını belirterek tepkilerini dile getirdiler. Bazı yönetim kurulu üyeleri ise “Fenerbahçe had bilmez, had bildirir” ifadelerini kullanırken, bazı futbolcuların da Kartal'ın bu açıklamasından rahatsız olduğu öğrenildi.

KARTAL'DAN SAVUNMA

İsmail Kartal ise bu açıklamayı takım 10 kişi kaldıktan sonraki dönem için söylediğini belirterek kendisini savundu. İyice baskı altında kalan Kartal'ın son derece sıkıntılı günler geçirdiği belirtiliyor. Öte yandan, geçtiğimiz yılların aksine ilk kez bir teknik adamın iletişim danışmanı olmadan çalışması da kulüp içinde eleştiriliyor. Aykut Kocaman ve Ersun Yanal, sarı lacivertli kulüpte görev alırken iletişim danışmanları ile çalışıyorlardı.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:10:03,