SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Avrupa Ligi C Grubunda Beşiktaş, Belgrad‘da Partizan ekibiyle karşılaşacak. Dün gece Belgrad‘a giden yönetim ile bu sabah şehre varan siyah-beyazlı taraftarlar, tatsız bir olayla karşılaştı.

 

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, dün gece geç saatlerde özel uçak ile geldiği Belgrad‘da 1 saat uçakta bekletildi. Konsolosluk devreye girmesi ile başkan ve yönetim havalimanında kabul edildi ama taraftarlara izin çıkmadı. Başkan taraflar olmadan ayrılmayacağını belirterek 2 saat boyunca taraftarların işlemlerinin tamamlanmasını bekledi.

Orman‘ın yanı sıra asbaşkan Umut Güner ve yönetim kurulu üyesi Ahmet Kavalcı yaklaşık 1 saat süren kontrollerin arından ülkeye giriş yapabildiler.

 

KUYRUK ÇİLESİ

Bu sabah saat saat 07:25 THY uçağıyla Belgrad‘a inen taraftar ne olduklarını anlamadıkları detaylı bir güvenlik taramasında geçirilerek pasaportlarına el konuldu. Gerekçe olarak bir önceki uçakla gelenlerin geçişi sebep gösterildi. Uzun süren kuyruklar sonucunda pasaportlarını alan gazeteci ve taraftarlar havaalanından ayrıldılar.

Belgrad havaalanında, elinde keleş türü diye bahsedilen özel silahlardan olan polislerin sıkı güvenlik önlemleri alması dikkatlerden kaçmadı.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:11:51,