SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Passolig değil Faşşolig!

Her zaman biletleri günler öncesinden biten G.Saray-F.Bahçe maçı 37 BİN 500, Anadolu’nun en önemli derbisi kabul edilen Bursa-Eskişehir karşılaşması ise yalnızca 4 BİN 500 kişiye oynandı.

Güncellenme: 12:45, 21/10/2014
Passolig değil Faşşolig!

AMK SPOR GAZETESİ

El attığı her yeri kurutan AKP hükümetinin, Türk futboluna ne kadar büyük darbe indirdiği bu hafta oynanan maçlarla bir kez daha belli oldu. Sezon başından beri boş tribünlere oynanan Süper Ligimize, en büyük derbi de ilaç olamadı. Geçmişte biletleri satışa çıkar çıkmaz tükenen, maç günü ise karaborsacılara bayram yaptıran G.Saray F.Bahçe maçında belki de ilk defa tribünler boş kaldı. 55 bin kişilik Türk TelekomArena'daki mücadeleyi 37 bin 598 biletli seyirci izledi. Böylece yaklaşık 17 bin koltuk boş kaldı.

SORUN BİLET FİYATIYMIŞ!

Bu skandalı örtmek isteyen hükümet, devletin ajansı ve yandaş yayın organlarına “Bilet fiyatları çok pahalıydı” diyerek beceriksizliğine kılıf bulmak istedi. Hatta fiyatlar, Real Madrid ve Barcelona gibi takımların maçları ile bile karşılaştırıldı. Ancak geçmişte fiyat ne olursa olsun bu derbinin kapalı gişe oynandığı unutuldu. Asıl gerçek ise; taraftarın derbide bile dayatma ile passolig kartı almadığıydı.

Diğer maçlarda ise tablo daha vahim oldu. ‘Anadolu'nun derbisi' olarak kabul edilen Bursaspor- Eskişehrispor maçında yalnızca 4 bin 500 bilet satılabildi. Öteki maçlarda bu sayı bile yakalanamadı. Böylece, AKP'nin statları kontrol etmek ve banka hesabı aracılığıyla yandaşlarına rant sağlamak için icat ettiği sistem henüz 6. haftada iflas etti.

Yayınlanma Tarihi:08:15,