SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilyalı futbolcu Neymar‘ın Santos Kulübü’nden, Barcelona’ya transferinde bazı bilgilerin eksik verildiği gerekçesiyle 2013 Aralık’ta, eski Barcelona Kulübü Başkanı Sandro Rosell ve bazı yönetim kurulu üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunan Cases, suçlamasını geri çektiğini açıkladı.

Barcelona Kulübü’nde, kulüp başkanı ile yönetim kurulunun değişmesine ve Neymar’ın transferiyle ilgili Ulusal Mahkeme’de soruşturma açılmasına neden olan suçlamayı yapan Cases, kulübe gönderdiği mektupta, suçlamasını geri çektiğini bildirdi.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, kulüp üyesi Cases’in gönderdiği mektupta, Neymar’ın transferiyle ilgili kendisine yapılan açıklamalardan tatmin olduğunu belirttiği kaydedildi.

Barcelona Kulübü, üyesinin aldığı karara saygı gösterdiğini duyurarak, kulüp başkanı Josep Maria Bartomeu’nun, Cases’in aldığı karardan memnuniyet duyduğunu bildirdi.

Bartomeu yazılı açıklamasında, bundan sonra Barcelona’da “kulüp yönetimi ve üyeler arasındaki iletişim kanallarını güçlendirerek, maksimum şeffaflık” sözü verdi. Barcelona Kulübü, Neymar’ın transferinde ilk olarak 57,1 milyon avro ödendiğini açıklasa da daha sonra Barcelona Kulübü Başkanı Bartomeu’nun beyan ettiği rakamlarda bedelin 86,2 milyon avroya kadar çıktığı görülmüştü.

Yayınlanma Tarihi:20:15,