SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın Devler Ligi 3. hafta mücadelesinde karşı karşıya geleceği Borussia Dortmund’da teknik direktör Jürgen Klopp ve oyunculardan İlkay Gündoğan basının karşısına çıktı. Alman hoca, Köln ile oynadıkları maçın ardından oyuncularına kızdığını kaydederken, Sneijder‘e özel önlem almayı düşünmediğini kaydetti. Sakatlıktan dönen İlkay ise, kendisi için çok özel bir maça çıkacağını söyledi.

KLOPP’UN AÇIKLAMARI

Formsuz oldukları belirtilen Klopp, “Şu andaki form durumumuzla ilgili bir çok şey söyleniyor. Bundesliga’da kötü, Şampiyonlar Ligi’nde iyi oynadığımız söylreniyor. Benim en büyük beklentim iyi bir defansif anlayışla bu maçtan galip ayrılmak. Bunu yaptığımızda yine eleştirileceğiz ama kazanma alışkanlığı kazanmamız lazım.” diyerek sözlerine başladı.

“SESİM YÜKSELDİ”

Defanstaki hatalara kızdığını belirten Alman hoca, “Köln maçından sonra biraz daha sesim yükseldi. Eleştirinin dozu biraz daha yükseldi. Bize karşı da eleştiriler var. Defansif anlamda rakibin işini kolaylaştırıyoruz. Topla oynarkenn problemimiz yok. Ama tok rakipteyken defansif anlamda zorlanıyoruz. Videolu analizlerle maça hazırlandık. Fırsatları değerlendirmek zorundayız. Bunu yaptıkça ve dafansı sağlam tuttukça Borussia Dortmund beklenen düzeye çıkacaktır.” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“SNEIJDER’İN UZAKTAN NASIL VURDUĞUNU…”

Sneijder’e özel önlem alıp almayacağı sorulan Klopp, “Galatasaray’ı gayet iyi tanıyoruz. Herhangi bir oyuncuya özel bir önlem almayacağız. Sneijder’in uzaktan nasıl vurduğunu biliyoruz. Bunun için derbiyi izlemeye gerek yok. Yarın zor bir maç olacak. Geçen sene de Galatasraay lige kötü başlamış ancak sonrasında iyi futbolla gruptan çıkmıştı. Sahasında ne kadar iyi oynayan bir takım olduğunu biliyoruz ancak bizim için önemli olan bizim oyunumuz. Biz bu baskıyı olumlu şekilde çevirirsek sonuç da bizim için güzel olacaktır.” dedi.

İLKAY’IN AÇIKLAMALARI

İlkay, kendisi için mücadelenin öneminden bahsederken, “Benim için çok özel bir maç olacak. Galatasray gibi büyük bir kulübe karşı oynayacağım. Ben de bir Türk’üm her sene buraya gelkiyorum. Geçen sene Fenerbahçe-Galatsaray maçını Kadıköy’de izlemiştim. Eskiden dsha fazla Türk Futbolu’nu izlemiştim. 2000 yılında Galatasaray’ın başarısını da büyük gururla izlemiştim. Benim için çok duygusal bir maç olacak.” ifadelerini kullandı.

“SAHADA OLABİLECEĞİMİ SANIYORUM”

Uzun süren sakatlığının ardından nasıl hissettiği sorulan Türk oyuncu, “Şu anda iyiyim. 5-6 haftadır antrenmanlara katılıyorum. Milli takım arasında da hazırlık maçı yapma fırsatım oldu. Cumartesi günü kötü bir sonuç aldık ama 70-80 dakika oynadıktan sonra yorulduğumu hissettim. Yarın da sahada olabileceğimi sanıyorum” diye konuştu.

“ÖNEMLİ OLAN G.SARAY’I TANIMAM DEĞİL,…”

Galatasaray’ı ne kadar tanıyorsun sorusuna İlkay: “Analiz yapacak kadar tanımıyorum. Bazı oyuncularını tanıyorum. Önemli olan benim Galatasaray’ı tanımam değil yarın iyi bir sonuç almamız. Bunu yapacağımza da inanıyorum.” şeklinde cevap verirken, sobn dönemde aldıkları kötü sonuçlarla ilgili, “Bence maçların kader anlarında yeterli kadar istekli ve kararlı değiliz. Yediğimiz gollerde de konsantrasyon eksikliği görülüyor. Bunu zamanla atacağımıza inanıyorum” yorumunu yaptı.

“YENİ TRANSFERLERLE BİRLİKE OYNAMADIK AMA…”

Sakatlığının ardından yeni transferlerle birlikte çok az oynadığı hatırlatılan orta sahai “Bir çok transferlerle resmi maç oynayamadım. Ama antrenmanlarda birlikte çalışıyoruz. Çok kaliteli forvet hattımız var. Önemli olan sağlam defans yapmamız. Onu sağlayabilridğimiz sürece maçın gidişatını değiştirebilecek oyuncularımızın olduğunu düşünüyorum” dedi.