SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Güney Amerika’nın kralı oldu

2010 yılında geldiği Trabzonspor'da ilk yılını bile doldurmadan adeta kaçarak ayrılan Kolombiyalı forvet Teofilo Gutierrez, attığı gollerle Güney Amerika'yı kasıp kavuruyor.

Güncellenme: 14:51, 21/10/2014
Güney Amerika’nın kralı oldu

Arjantin’in lokomotif ekiplerinden River Plate ile bu sezon çıktığı 10 maçta 10 gol kaydederek Güney Amerika futbolunun gündemine oturan Teofilo Gutierrez, ülkenin en büyük spor gazetesi Ole’nin de bugünkü kapağını oluşturdu.

Gutierrez’i “OpTEOmista Del Gol” başlığıyla manşetine taşıyan gazete, 10 maçta 10 gol kaydeden ve her 81 dakikaya 1 gol sığdıran golcü oyuncunun bu performansını sürdürmesi durumunda Boca Juniors efsanesi Martin Palermo’ya ait 20 maçta 19 gollük ve 83 dakikada 1 gollük rekorları egale edebileceğini yazdı.

RESMEN KAÇMIŞTI

2010’da Trabzonspor’a transfer olmadan önce kulübü Junior Barranquilla’da 43 maçta 41 gollük bir istatistik tutturan Teofilo Gutierrez, o dönem Şota Arvaladze’nin tavsiyesiyle dönem başkanı Sadri Şener tarafından transfer edilmişti.

Trabzon’a geldikten sonra bir süre hem kente hem de takıma uyum sıkıntısı çeken golcü oyuncu, Türkiye’de vize problemleri ve trafik kazası gibi aksilikler yaşamıştı.

İlk golünü gelişinden 205 gün sonra kaydeden Teofilo Gutierrez, yeni sezonda gollerini sıralamaya başlamışken sağlık sorunlarını gerekçe göstererek izinsiz olarak önce İstanbul’a gitmiş, oradan da ülkesine uçmuştu. Kulüpten yapılan açıklamada ise Kolombiyalı oyuncunun herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığı açıklanmıştı. Gutierrez’in ayrılışının perde arkasındaki sebebin kenti bir türlü sevemediği ve Burak Yılmaz’la ettiği kavga olduğu iddia edilmişti.

Yayınlanma Tarihi:14:48,