SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da acı itiraf

Sarı-kırmızılı kulüpte 25 Ekim tarihinde yapılacak olağanüstü seçimli genel kurulda başkan adayı olan Duygun Yasuvat'ın yönetim listesinde yer alan Ebru Köksal, 2016-2017 sezonunda Avrupa kupalarından men cezası alma olasılıklarının bulunduğunu söyledi.

Güncellenme: 14:42, 21/10/2014
Galatasaray’da acı itiraf

Mevcut yönetim kurulu üyesi ve Duygun Yarsuvat’ın yönetim listesinde yer alan Ebru Köksal, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Köksal, sarı-kırmızılı kulübün eski ikinci başkanı Mehmet Helvacı’nın finansal fair-play kriterleri gereğince Galatsaray Futbol Takımı’nın gelecek yıl Avrupa’dan men cezası alacağı yönündeki iddiasının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

UEFA ile Mayıs 2014’te imzalanan sözleşme çerçevesinde 2 yıllık bir geçiş süresi kazandıklarını anlatan Köksal, “Bu sezon 50 milyon Euro kar etmemiz gerekiyor. Mayıs ayına kadar bu hedefe ulaşmaya çalışacağız. Kalan 8 aylık süreçte kar yaratılması için giderlerde tasarruf, gelirlerde artış olması gerekiyor. Zarardan kara dönüşme işlemi imkansız değil, kolay da değil ama yapılamayacak bir şey de değil” ifadelerini kullandı.

Avrupa’dan men cezası alma olasılıklarının bulunduğunu dile getiren Ebru Köksal, “Önemli olan sportif başarıdan taviz vermeden gerekli önlemlerin alınması ve camianın arkamızda durmasıdır. Tehlikede olan sezon 2015-2016 değil, 2016-2017 sezonudur. Ayrıca Galatasaray Kulübü’nün yanı sıra diğer Türk kulüpleri de bu sorunla karşı karşıyadır. Şu an için kaybedilmiş bir durum yok” şeklinde konuştu.

Sorular sırasında söz alan Mete İkiz ise futbol takımında ödemelerin Eylül ayı sonunda yapıldığını belirterek, Wesley Sneijder ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığını söyledi. İkiz, ayrıca kulübün A sınıfı hisselerinin satılmasının da söz konusu olmadığını aktardı.

Öte yandan toplantıda yönetim kurulu listesinde yer alan isimler, tek tek kendilerini tanıttı.

Yayınlanma Tarihi:14:37,