SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’da kriz büyüyor

Galatasaray basketbol takımındaki mali krizin etkileri önlenemez hale gelse de, başantrenör Ergin Ataman her şeye rağmen takımını bir arada tutmayı başaran isim oldu. Ancak tecrübeli koç, Nolan Smith'in biletini de kesti

Güncellenme: 09:38, 21/10/2014
G.Saray’da kriz büyüyor

Galatasaray Liv Hospital perşembeden pazara Avrupa ve Türkiye’de oynadığı iki maçı da kaybederken, sonuçlardan çok maddi ve kişisel sorunlar ön plana çıktı.

Avrupa Ligi’ndeki Partizan maçı öncesi Nolan Smith ve Pietro Aradori kaynaklı ‘Para yoksa sahaya çıkmayız’ krizinden sonra ligdeki Banvit karşılaşmasında da Nolan Smith’in koç Ergin Ataman ile yaşadığı tartışma, sarı-kırmızılı takımda işlerin yolunda gitmediğinin açık göstergesiydi.

Aslında şubedeki maddi sıkıntı zaten biliniyordu ve sezon öncesi sözleşmesi süren oyuncuların anlaşmaları da buna göre yeniden düzenlenmişti. Ve geçen seneden kalan ödemeler için de gelecek aya ait çekler verilmişti oyunculara.

O DA SEÇİMİ BEKLİYOR

Ancak sıkıntılar bunlarla çözülmedi. Yeni oyuncuların da geciken ödemelere tepkisi takımı da etkiledi. Bu atmosferde de kadroyu bir arada tutan isim başantrenör Ergin Ataman oldu. Hatta sözleşmelerinde yeniden yapılandırmaya gidilen oyuncuların da Ergin Ataman için bu teklifi kabul ettikleri vurgulandı. Her türlü olumsuzluğa rağmen takımını ayakta tutmayı başaran Ergin Ataman’ın da özellikle mali sorunların giderilmesi için seçimi beklediği de ifade edildi. Ancak tecrübeli çalıştırıcı, Banvit maçındaki davranışından dolayı genç takıma gönderdiği ABD’li oyuncu Nolan Smith’i, özür dilemesine rağmen gözden çıkardı.

Sabah

Yayınlanma Tarihi:09:32,