SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mersin İdman Yurdu Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, kulüp binasında yaptığı açıklamada, Halilhodzic ile yaşadıkları tartışmanın gereksiz bir polemik olduğunu ve hiçbir meslektaşıyla böyle bir sürtüşmenin içine girmek istemediğini söyledi.

Halilhodzic’e karşı hiçbir düşmanlığının bulunmadığının altını çizen Çalımbay, maç sırasında oyuncusu Marco ile bir pozisyonda çarpışan rakip futbolcu Mustafa Akbaş’ın sağlık durumunu merak ettiğini belirterek, şunları söyledi:

“O pozisyonda, 5 futbolcu kendi teknik direktörlerini tutmaya çalışıyor. Sahaya giriyor, benim oyuncuma saldırmaya çalışıyor. İkincisi Vederson’un pozisyonu. Benim oyuncularımın içinde öyle birine kasıtlı vuracak bir şeyin olması mümkün değil. Orada ayağı kaymıştır, topa basmıştır, hakem de kırmızı kartı göstermiştir, olay bitmiştir. Burada zarar gören kim? Biz. Serdar’a bir şey olmuş mu? Olmamış. O zaman siz teknik heyet olarak benim oyuncumun üstüne yürümeye hakkınız yok. Hiç kimsenin benim oyuncuma saldırmaya hakkı yok. Aynı şeyi ben yapsam Trabzonsporlu oyunculara ben saldırsam, ben sahanın içine girsem o zaman bana da tepki gösterirler. O yüzden benim tepki göstermemin tek nedeni bu.”

“SÖYLEDİĞİM SÖZLER YANLIŞ ANLAŞILDI”

Çalımbay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında söylediği sözlerin yanlış anlaşıldığını ifade ederek, “O lafım veya benim anlatım tarzım yanlış olmuş olabilir. Ben ‘Hoca (Halilhodzic) Türkiye’yi başka yerle karıştırıyor’ dedim. Herkes ‘Türkiye’yi karıştırıyor’ diye anlamış. Öyle bir şey kesinlikle yok, benim ne hocalığına ne başka bir şeyine kesinlikle lafım yok” dedi.

Halilhodzic’in kişiliğiyle veya taktiğiyle ilgili kesinlikle bir yorum yapmadığının altını çizen Çalımbay, şunları söyledi:

“Benim bu hareketimi hiç kimse konuşmuyor ama bir daha ben hocanın öyle bir şeyler yapacağına, sahaya gireceğine ve hakemlere saldıracağına, tepki göstereceğine artık inanmıyorum. Benim oradaki düşüncem ne hocayı ezmek ne de başka bir şey yapmak ne de mağlubiyete kılıf aramak. Ben sadece teknik direktörlerinin daha dikkatli olması gerektiğini ve bunun yanlış olduğunu söyledim, bırakın Trabzonspor’un teknik direktörünü hangi teknik direktör olursa olsun benim oyuncuma saldırdığı an buna izin vermem mümkün değil.”

Çalımbay, Trabzonspor Teknik Direktörü Halilhodzic ve oyuncularına, UEFA Avrupa Ligi L Grubu’nda 23 Ekim Perşembe günü Belçika’nın Lokeren takımıyla yapacakları maçta başarılar diledi.

Trabzonspor maçını da değerlendiren Çalımbay, yaptıkları hatalar nedeniyle maçı kaybettiklerini belirtti. Vederson’un kırmızı kart görmesinin dezavantaj olduğunu dile getiren Çalımbay, rakiplerinin galibiyeti hak ettiğini vurguladı.