SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avrupa’da yok Türkiye’de niye var?

21 Ekim 2014

FIFA'nın yaptığı yo-yo testleri ülkemizde resmen uygulanmıyor. Yani Türkiye ligleri için başka bir test yapılıyor, daha farklı denemeler var. Fırat Aydınus ve Bülent Yıldırım, UEFA'nın yapmış olduğu FIFA hakemleri testini geçemedi, Aydınus kesinlikle bu sezon Avrupa'da maç yönetemeyecek. Hatta beş testten geçemediği için kategori düşebilir. Yıldırım'ın durumu ise değişim gösterebilir, fakat onun da şansı çok az.

FIRAT Aydınus'un geçer not alamamasının en önemli sebeplerinden biri, testten iki gün önce kritik Trabzonspor- Fenerbahçe maçının verilmesiydi. Böylesine stresli bir maça Aydınus'u atayan Merkez Hakem Kurul (MHK), bu hakemin koşamamasına zemin hazırladı. O dönemde yazdığım yazıda MHK'nın kendi hakemine adeta komplo kurduğunu belirtmiştim. Nitekim de öyle oldu.

İŞİN bir diğer boyutu da madem bu iki hakem testlerden geçemiyor ve Avrupa'da maç yönetemeyecek, o zaman Türkiye'de neden maç yönetiyor? Bizim ligimiz, Avrupa karşılaşmalarından bu kadar mı değersiz! Kendi ligimize eğer bu değeri vermezsek tabii ki sürekli hakem hatalarını konuşmak zorunda kalırız.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek