SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alp Yalman’a taraftar tepkisi

25 Ekim'deki Seçimli Genel Kurul toplantısında başkanlık için Duygun Yarsuvat ile yarışacak olan Alp Yalman, seçim öncesi yaptığı açıklamalarla sarı kırmızılı taraftarları çileden çıkarıyor!

Güncellenme: 13:45, 21/10/2014
Alp Yalman’a taraftar tepkisi

Hemen hemen her açıklamasında ezeli rakip Fenerbahçe’ye ve başkanları Aziz Yıldırım’a dostluk mesajları gönderen deneyimli yöneticinin bu söylemleri, Galatasaray taraftarının büyük bir bölümü tarafından tepkiyle karşılanıyor.

Öyle ki, Yalman’ın bugün A Spor kanalına yaptığı “Derbilerde Aziz Yıldırım’ı hem davet ederim hem de Kadıköy’deki maçlarımızı izlemeye giderim. Fenerbahçe bizim dostumuz. Onların her zaman başımızın üstünde yeri var” ifadeleri sosyal medyada adeta olay yarattı.

Fenerbahçe’ye karşı Ünal Aysal döneminde takip edilen kulüp politikasının doğru olduğunu ve bu tutumdan vazgeçilmemesi gerektiğine inanan kızgın taraftarlar, Alp Yalman’ı eleştiri yağmuruna tuttu. Ardı arkası kesilmeyen bu eleştirilerin arasında hakaret boyutuna ulaşanlar da var. Taraftarlar, Alp Yalman’ın bu uzlaşmacı tavrının gelmiş geçmiş en kötü seçim propagandası olduğunu iddia ediyorlar.