SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe, sezonun ilk derbisinde Galatasaray'a 2-1 yenilmesinin hesabını yapmaya başladı. Karşılaşma sonrası sarı-lacivertli futbolcuların hedefinde Bruno Alves vardı.

 

Kuyt, Emenike ve diğer oyuncular kendi aralarında konuşurken Portekizli'nin yaptığının affedilmez olduğunu belirttiler ve “Bizi sorumsuzca yalnız bıraktı. Kendisi ile konuşup bu sorumsuzluklarından vazgeçmesi gerektiğini söylemeliyiz. Bu ilk defa yaptığı bir şey değil. Defalarca aynı şeyi yaptı. Bu işe artık bir son vermeliyiz” diyerek tepkilerini dile getirdiler. Fenerbahçeli futbolcular daha sonra bu düşüncelerini tecrübeli futbolcuya da ilettiler.

HOCASINDAN ÖZÜR DİLEDİ

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım da karşılaşmayı izlerken Bruno Alves'e büyük tepki gösterdi. Yıldırım, “Takım bu kadar iyi oynarken bir oyuncunun sorumsuzluğu yüzünden maçı kaybediyoruz. Bu işe mutlaka bir çözüm bulacağız” dedi.

Öte yandan Alves karşılaşma sonrası İsmail Kartal'dan özür diledi. Portekizli, soyunma odasında hocasına “O pozisyonda kasıtlı olarak vurmadım. Kötü niyetim yoktu. Nasıl öyle bir şey yaptım hala anlayamıyorum” diyerek pişman olduğunu söyledi.

Hürriyet