SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbolda UEFA Şampiyonlar Ligi (E) Grubu’nda Roma, Bayern Münih ile yapacağı maç öncesi hazırlıklarını tamamlarken, teknik direktör Rudi Garcia, rakiplerine saygı duyduklarını ancak onlardan çekinmediklerini söyledi.

Fransız çalıştırıcı Garcia, Roma’nın başına geçtiği günden bu yana oynayacakları her rakibe saygı duyduklarını belirterek, “Rakibimize saygı duyuyoruz ama kimseden korkmuyoruz. Yarın büyük oyunculardan oluşan büyük bir takıma karşı mücadele edeceğimizi biliyoruz. Bizim oyuncularımız da iyi bir maç çıkarmaya açlar. 70 bin taraftarımız, bizi daha da itecektir, biz de yarın sahada her şeyimizi vereceğiz” dedi.

“TEK HEDEFİMİZ BU GRUPTAN ÇIKMAK”

Bayern Münih karşısında her şeyin mümkün olduğunu kaydeden Garcia, grup kuralları ilk çekildiğinde kendilerine şans verilmediğinden bahsederek, “Kuralar ilk çekildiğinde bahislerde grup dışı kalmışız gibi gösteriliyordu. Tek hedefimiz bu gruptan çıkmak” ifadesini kullandı.

İyi oyunlarını Şampiyonlar Ligi’nde sürdürmeleri gerektiğini dile getiren 50 yaşındaki deneyimli hoca, yarın akşamki maçta taraftarlarıyla dolu statta fantastik bir maç olacağını vurguladı. Garcia, Roma’dan sezon başında Bayern Münih’e transfer olan Faslı Benatia’ya ilişkin bir soruya da, “O, artık Bayern Münih’in oyuncusu bir yorum yapamam” yanıtını verdi.

Rudi Garcia, rakiplerinin İspanyol hocası Josep Guardiola’nın en iyi hocalardan biri olduğunu sözlerine ekledi.

İLGİNÇ TEPKİ

Basın toplantısında, foto muhabirleri çekim yaparken deklanşör sesinden rahatsız olan Fransız teknik adam, ön sırada oturan Roma’nın resmi fotoğrafçısının makinasını istedi ve aldı.

Bu hareket sonrası Roma kulübü foto muhabirlerinden daha seyrek fotoğraf çekmesini isteyen Garcia’nın fotoğraf çekiyormuş gibi yapması gülüşmelere neden oldu.