SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde 22 Ekim Çarşamba akşamı Galatasaray ile karşılaşacak olan Borussia Dortmund son beş maçından dördünü kaybederken, son yılların en krizli dönemini yaşıyor. Jürgen Klopp’un çalıştırdığı son yedi sezonda Bayern Münih’e kafa tutan ve şampiyonluklar kazanan Borussia Dortmund, ligin sekizinci haftası sonunda ancak 7 puan toplayabildi.

Sezona birçok sakatla başlayan Borussia Dortmund, 2-1 kaybettiği son Köln maçında iyileşen İlkay, Reus ve Mkhitaryan’a yer verdi. Gerçek formlarından çok uzak olan bu futbolcular da takıma katkı yapamadı. Sakatların yanı sıra Dünya Kupası’nda Almanya’nın kadrosunda yer alan futbolcular da eski formlarına ulaşamadı. Diğer takımlardaki birçok dünya şampiyonu futbolcu gibi kaleci Weidenfeller, Hummels, Grosskreutz, Durm geçen sezonki formlarını aratıyor.

Menajer Michael Zorc, çok zor günler geçirdiklerini, sahada kişisel hataları önlemek zorunda olduklarını söyledi. Michael Zorc tek tesellilerinin, İlkay’ın son maçta 90 dakika sahada kalması ve takımın Şampiyonlar Ligi’nde ayrı bir hüviyete bürünmesi olduğunu belirtti. Borussia Dortmund 8 lig maçında 14 gol yedi.

Son iki yılda önce Götze, sonra da gol kralı Lewandowski’yi Bayern Münih’e kaptıran Borussia Dortmund, krizi aşmaya çalışırken Reus’u da takımda tutma telaşında. Reus, 2017 yılına Kadar mukavelesi olmasına rağmen, anlaşmasındaki bir madde nedeniyle sezon sonunda 25 milyon Euro karşılığı transfer olabilecek. Bayern Münih’in bu futbolcuya da talip olduğu biliniyor.