SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Derin bir OHH

20 Ekim 2014

TÜM zamanların en zor maçlarından biri, beklendiğinin aksine kolay geçti. Skor olarak öyle ancak oyun olarak değil. İkinci devrenin tamamına yakınını 10 kişi oynayan rakibe karşı, bariz bir üstünlük kuramadılar. Trabzonspor'un saha içinde kronik büyük sorunu, oyununu kabul ettirememesi. Bariz üstün oynadı diyemiyorsunuz.Ön ve orta oyuncularının hücum aklı zayıf. Yanlış pas tercihleri olgun hücumları daha başından bitiriyor. Her hafta kadrosuyla bu kadar oynanan takımda bunların olması da normal. Vahid hocanın kadro istikrarını yakalayacağı günleri merakla bekliyoruz. Mersin maçını neredeyse pozisyon vermeden tamamladı. Rakibi iyi karşıladılar. Vahid hoca, 2 sol bek aldırdı ama herhalde ikisi de işe yaramıyor. 18'e bile giremiyorlar. İyi takımlar iyi beklerden oluşur. Çıkan bekiniz yoksa, kanat hücumlarınızda eksik kalırsınız. Cardozo gibi oyunculara havadan, yerden top gelmeli. Yatabare'nin ortasına bakın, hani adrese teslim cinsinden. Cardozo her zaman böyle boş kafa vuramaz ancak orta, orta gibi, kafaya çıkma, bilen bir oyuncuya yakışan cinsten.

MERSİN İdmanyurdu, kazanmayı hak edecek birşey yapmadı. İleri çıktılar ya da çıkamadılar. 1-0 geriye düşene kadar beraberliğe oynadılar.Maçtan çok, maçın skoru önem taşıyordu.Mersin bir kere geldi, bir penaltı aldı.Onu da ancak 3 şutla atabildiler. Kaleci Fatih'in kazanıldığı bir maç oldu. Trabzonspor sonlardan kurtulma adına kritik bir adım attı. Lokeren maçı için çok çok önemliydi.

BAZI oyuncular kendilerini aştı; biri Salih Dursun. Sahanın her yerine koy oynar cinsinden. Onu izlerken aklımıza Ogün Temizkanoğlu geldi. Joker oyuncu. Kalmasına anlam veremeyenler cevabını almıştır. Mersin- Lokeren-Antep üçgeninden biri tamam. Bugün aksi olsa ne olurdu? Kongre, seçim, istifa dahil her şey

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek