SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş`ı ve popüler taraftar grubu Çarsı`yı anlatan Türk filmi, başta Beşiktaşlılar olmak üzere, Amerika`da yaşayan tüm Türkler tarafından buyuk begeniyle izlendi. Besiktas USA Dernegi yonetimini yaptigi organizyonla, butun uyelerini bir araya getirerek,  Manhattan`in Chelsea bolgesinde yer alan SVA sinema salonunu tiklim tiklim doldurdu.

12 ülkeden, binlerce film arasından seçilerek, New York`un en meshur sinema festivallerinden biri olan Chelsea Film festivalinde yarisma firsati kazanan  “Benimle oynar mısın?” 2013 yılında Türkiye`de sinema salonlarında gösterime sunulmuştu.Festival kapsamında gösterilen filmler arasinda en cok seyirci tarafindan izlenen film olarak secilen  “Benimle oynar mısın?”,  Beşiktaş'ı, kentsel dönüşümünü, Beşiktaş taraftar grubu çarsı'yı, tribün-semt ilişkisini, değiştirilen kent yaşamı çerçevesinde insan ilişkilerini konu alıyor ve tüm bunları masalsı bir dille izleyiciyle buluşturuyor.

BEŞİKTAŞ USA DERNEĞİNDEN FİLME BÜYÜK DESTEK

Amerika`da 2001 yılında kurulan ilk sportif Türk Derneği olan Beşiktaş USA, tüm üyeleri ve tarafları ile Chelsea film festivalinde gösterilen Benimle oynar mısın filmine gitti. Beşiktaş formaları, Feda tişörtleri ve Çarşı kaşkolları ile sinema salonunu tiklim tiklim dolduran dernek uyeleri, sinema salonunda İnönü stadı atmosferi yarattilar. Beşiktaş USA Dernegi yoneticileri yaptigi aciklamada, Besiktas`i anlatan bu filmimize en iyi sekilde katilim yaptiklarini, ve festival yetkililerinden cok olumlu mesajlar aldiklarini ilettiler. Dernek uyeleri, filmden once sinema salonunun onunde biraraya gelerek resim cektirdiler ve tezahurat yaptilar.