SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray derbisinde kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bırakan ve maçın seyrini değiştiren Bruno Alves‘in dünkü idmana teknik direktör İsmail Kartal’ın izniyle katılmadığı belirtilmişti. Portekizli oyuncu, bu sabah ise antrenmanda yer aldı.

 

Fenerbahçe‘de eleştirilerin hedefi olan ve yönetimin para cezası vereceği Portekizli oyuncunun takım arkadaşlarından ve teknik heyetten özür dilediği PFDK‘nın vereceği cezalar dolduktan sonra yeniden takımdaki yerini alacağı öğrenildi. Bazı çevrelerin iddia ettiği gibi, sözleşmesinin feshedileceği, takımdan gönderileceği gibi profesyonel anlayıştan uzak söylentilerin asılsız olduğu belirtildi.

Dün idmana katılmayan Bruno Alves, bu sabah idmanında takımla çalışırken, moralinin bozuk olduğu gözlendi.

 

SAVUNMADA ZORUNLU DEĞİŞİKLİK

Gençlerbirliği maçının hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe‘de, Alves‘in yokluğunda Bekir‘in de cezası sürüyor. Egemen‘in ise sakatlığı devam ediyor. Teknik Direktör İsmail Kartal, Gençlerbirliği karşısında stoper olarak Mehmet Topal – Kadlec ikilisini kullanacak.

İsmail Kartal‘ın 1.5 yıldır kadroya giremeyen, yedek soyunan ve maç eksiği bulunan Serdar Kesimal‘i yine yedek bekleteceğine, defansın göbeğini Bruno Alves derbide kart gördükten sonra yaptığı gibi M.Topal – Kadlec ikilisine teslim edeceğine kesin gözüyle bakılıyor. Milli takımda da stoper oynayan Mehmet Topal‘dan boşalan ön libero mevkiinde Meireles ve Emre görev yapacak.

Yayınlanma Tarihi:21:07,