SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ünal Aysal tarihe geçti!

Ünal Aysal - Aziz Yıldırım düellosundan Cim Bom'un patronu galip çıktı. Fatih Terim'e rağmen Hollandalı yıldızı transfer eden Aysal, görev döneminde Fenerbahçe Başkanı'na üstünlük kuran ilk isim oldu.

Güncellenme: 11:57, 19/10/2014
Ünal Aysal tarihe geçti!

Galatasaray Başkanlığı'nı önümüzdeki hafta noktalayacak olan Ünal Aysal, tarihe iz bırakarak koltuğuyla vedalaşacak.

Cim Bom'un patronu, görev döneminde Aziz Yıldırım'a karşı ligdeki derbilerde üstünlük kuran ilk Galatasaray Başkanı olarak hatırlanacak.

Dün gece oynanan mücadeleye kadar Ünal Aysal-Aziz Yıldırım ikilisinin başkanlığında ezeli rakipler ligde 8 kez karşılaşmış, 3'er galibiyet almıştı. 2 mücadele ise beraberlikle sonuçlanmıştı. Denge ise Aysal'ın lehine bozuldu. Ünal Aysal-Aziz Yıldırım düellosunda tablo 4-3 Aysal lehine döndü. Böylece Cim Bom'un patronu, 1998'den bu yana Fenerbahçe'yi idare eden Yıldırım'a karşı üstünlük kuran ilk isim olmayı başardı. Aysal'ın tarihte iz bırakmasını sağlayan oyuncu ise 2012-2013 sezonunun devre arasında Sarı-Kırmızılı renklere bağladığı Wesley Sneijder'di. İkisi de birbirinden mükemmel iki gol atan Hollandalı, Ünal Aysal'ın görevini gururla bırakmasını sağladı.

Hatırlanacağı üzere Aysal, o dönem takımın teknik direktörü olan Fatih Terim'in muhalefetine rağmen Sneijder'e parçalı formayı giydirmişti. Aysal-Terim arasındaki fikir ayrılığı sonrası başkan, “Sneijder'i de alırım, onu oynatacak hocayı da..” diyerek, bir anlamda teknik adama ilk gözdağını vermişti.

SÜPER KUPA FİNALİ’NDE DE ÜSTÜN

Aysal-Yıldırım ikilisinin döneminde Galatasaray ile Fenerbahçe ayrıca 3 kez Süper Kupa Finali'nde karşı karşıya gelmiş; Aysal iki kez kupa sevinci yaşarken, Aziz Yıldırım 1 kupayla yetinmişti.

Fanatik

Yayınlanma Tarihi:10:34,