SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş 2. Başkanı ve Futbol Komitesi Başkanı Ahmet Nur Çebi, Milli Takım'dan döndükten sonra Gökhan Töre'nin psikoloğu oldu…

Bilindiği gibi 22 yaşındaki futbolcunun yaklaşık 1 yıl önce Ömer Toprak ve Hakan Çalhanoğlu ile yaşadığı olay, Milli Takım'ın Çek Cumhuriyeti veLetonya ile oynadığı maçların arifesinde tekrar ortaya atılmış ve günlercekonuşulmuştu.

Hakkındaki eleştiri ve yorumlar nedeniyle Gökhan'ın moralinin çok bozulduğu, Çek Cumhuriyeti maçı öncesi odasında gözyaşlarını tutamadığı Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim tarafından dile getirilmişti. Töre'nin Milli Takım'da olduğu günlerde, genç oyuncunun arkasında olduğunu, onun da cevap vereceği günün geleceğini söyleyen Çebi, “Bu konuyla bizzat ilgileneceğim” açıklamasını yapmıştı.

Çebi, dediğini yaptı. Gökhan, Milli Takım'dan dönüp Beşiktaş'a geldikten sonra neredeyse her gün onunla konuştu. Töre'ye “Hakkında onca şey yazıldı, söylendi. Herkes seni yargıladı, infaz etti. Sen hep sustun, hiç konuşmadın, kimseye yanıt vermedin. Ama cevap verme zamanı şimdi geldi. Sen o yanıtı sahada vereceksin. Sahada dimdik duracaksın evladım” diyen Çebi, “Eğer başarılı olursan her şeyi çok daha kolay atlatırsın. Hiçbir şeyi kafana takma. Sadece işine konsantre ol ve futboluna odaklan. Sana güveniyoruz” ifadelerini kullanarak oyuncusuna moral aşılamaya çalıştı.

‘HATAN YOK TOLGA'

Öte yandan Çebi'nin bu hafta özel görüşmeler yaptığı bir diğer futbolcu da eşinden ayrılan Tolga Zengin oldu. Milli Takım'ın Çek Cuhmuriyeti ile oynadığı maçta kaleyi koruyan, Letonya maçında ise yedek soyundurulan Tolga, performansının düşük olduğu yönünde eleştiriler almıştı. Çebi, tecrübeli file bekçisine “Sen hatalı bir gol yemedin. Çek Cuhmuriyeti maçında 2 golde de yapacağın bir şey yoktu. Herkes kalitenin farkında. Bizler, hocaların ve arkadaşların yanındayız. Bu takımın lideri olarak her zaman elinden gelenin en iyisini yaptığından hiçbir kuşkumuz yok” dedi.

Vatan