SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Belgrad‘da oynanan PartizanKızılyıldız derbisi, Partizan‘ın 1-0 galibiyetiyle sona ererken, karşılaşmada olaylı SırbistanArnavutluk maçının benzeri olayları yaşandı.

 

Derbi maçın oynandığı Partizan stadının dört bir yanında “Kosova Sırbistan’dır” pankartları yer alırken , “Arnavutlara Ölüm” sloganları atılarak , Arnavutluk ve Kosova bayrakları yakıldı.

Ayrıca maç sırasında Partizan ve Kızılyıldız taraftarları da kendi aralarında çatıştılar.

YAKILAN MEŞALELERDEN MAÇ DURDU

Sırbistan Yelen Süper Ligi‘nin 9. haftasında Partizan ile Kızılyıldız arasında yapılan 147. derbi, ev sahibi takımın 1-0 galibiyetiyle sona erdi. Konuk takım Kızılyıldız taraftarlarının, meşale yakması üzerine çıkan kısa süreli gerginlik nedeniyle hakem Milorad Mayiç, yaklaşık 35 bin seyircinin izlediği maçı 7. dakikada durdurdu.

Sahaya inen dumanın dağılmasının ardından karşılaşmaya devam edildi. Partizan, 77. dakikada Nikola Drinçiç‘in golüyle 1-0 öne geçmeyi başardı ve karşılaşmadan da aynı sonuçla galip ayrıldı.

 

BEŞİKTAŞ KRİTİK BİR MAÇA ÇIKACAK

23 Ekimde, Beşiktaş , UEFA Avrupa Ligi maçı çerçevesinde Belgrad‘da ki bu olaylı stadyumda Partizan ile karşılaşacak. EUFA‘nın da kritik maç ilan ettiği PartizanBeşiktaş maçın öncesi Sırp polisi alarma geçti.

Bu önemli karşılaşmada Beşiktaş‘ı desteklemek için, Arnavutluk, Kosova ve özelikle Novi Pazar‘daki Müslümanlar‘ın, statta hazır bulunacaklar belirtirdi. Sırp taraftarlar da bu maçta Arnavutluk ya da Türkiye bayrağının açılmasını engellemek için hazır olduklarını söylediler.

Kritik maçta 2 bin polisin görev alacağı belirtilirken, Kosova ile Arnavutluk televizyonları da Partizan – Beşiktaş maçını naklen yayınlayacak.

Yayınlanma Tarihi:16:08,