SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya’nın çeşitli kentlerinde olduğu gibi başkent Berlin’de de maçın toplu bir şekilde izlenilenildiği mekanlar doldu.

”Küçük İstanbul” olarak adlandırılan Berlin’in Kreuzberg ilçesinde bulunan Türkiyemspor’un lokalinde Galatasaray ve Fenerbahçe formaları giyen gurbetçiler maçı yan yana izledi.

Taraftarlar, maçta oluşan pozisyonlarda heyecanlanırken, özellikle Galatasaray taraftarları iki golde de yoğun bir şekilde sevinçlerini gösterdiler.

Galatasaray’ın 2-0 galip ayrıldığı karşılaşma sonrasında sarı-kırmızılı taraftarlar sevinçlerini maçı izledikleri mekanların dışına taşıdı. Burada çoşkulu bir şekilde Galatasaray’ın galibiyeti kutlandı.

Karşılaşmayı 5 yaşındaki oğlu İsmail ile izleyen Galatasaray taratarı Hüseyin Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cim-Bom’un galip gelmesinin sevindirici olduğunu belirtti.

Berlin’de 37 yıldan beri yaşayan Yazıcı, her zaman Türkiyemspor’un lokaline maç izlemeye geldiğini bu ifade ederek Türkiye’den Galatasaray veya başka bir takım geldiğinde maçlara giderek özlem giderdiklerini kaydetti.

Onur Kılınç adlı genç de, arkadaşlarıyla maçı izlediğini ve Galatasaray’ın galibiyetine sevdiğini ifade ederek, sarı-kırmızılı futbolcu Wesley Sneijder ile Galatasaray’ın dördüncü yıldızı alacağını ifade etti.