SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig‘in 6. haftasında Mersin İdman Yurdu‘nu konuk eden Trabzonspor, rakibini 3-1 mağlup etti.

İlk yarıda iyi kapanan Mersin İdman Yurdu savunmasını aşmakta zorlanan Trabzonspor, ikinci yarının hemen başında aradığı golü buldu. 54. dakikada kullanılan kornerde iyi yükselen Belkalem, takımını öne geçiren golü ağlara bıraktı. Bu golün hemen ardından Vederson‘un atılması ile 10 kişi kalan konuk ekip, 71. dakikada kazandığı penaltıyı kaçırmasına rağmen, dönen topta Oktay Delibalta’nın vuruşu ile eşitliği sağladı.

Hiç beklemediği bir gol ile üstünlüğünü yitiren Trabzonspor, çabuk toparlandı. Yine bir korner atışında bu kez Medjani 79. dakikada topu ağlara gönderdi ve takımını tekrar öne geçirdi. Bu golle direnci kırılan Mersin İdman Yurdu karşısındaki baskısını arttıran ev sahibi ekip, 86. dakikada Cardozo ile bir gol daha buldu ve mücadeleyi 3-1 galip tamamladı.

İKİNCİ YARIDAN ÖNEMLİ DAKİKALAR

90′ Karşılaşma Trabzonspor’un 3-1 galibiyeti ile sona eriyor.

86′ GOOOLL!! Trabzonspor Oscar Cardozo ile farkı ikiye çıkartıyor. Orta alanda topla buluşan Soner Aydoğdu sağ kanatta hareketlenen Mustapha Yatabare’ye pasını veriyor. Sağ kanatta topla buluşan Mustapha Yatabare ceza sahasına girmeden arka direğe doğru ortasını yapıyor. O noktaya iyi hareketlenen Oscar Cardozo rakibinin yanından kafa vuruşunu yaparak topu ağlarla buluşturuyor ve takımının üçüncü golüne imza atıyor.

86′ Trabzonspor takımında üçüncü ve son oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Sakatlanarak oyuna devam edemeyen isim iki asist yapan Mehmet Ekici olurken oyuna giren isim Fatih Atik oluyor.

85′ Welliton Soares yapmış olduğu faulden sonra hakeme itirazlarından dolayı sarı kart ile cezalandırılıyor.

79′ GOOOLL!! Trabzonspor Carl Medjani ile 2-1 öne geçiyor. Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşunda topun başına geçen Mehmet Ekici altıpas üzerine doğru ortasını yapıyor. O noktada bomboş kalan Carl Medjani düzgün bir kafa vuruşuyla topu ağlara gönderiyor ve takımını öne geçiren golü kaydediyor.

77′ Trabzonspor takımında ikinci oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Oyundan çıkan isim Majeed Waris olurken oyuna giren isim Mustapha Yatabare oluyor.

75′ Mersin İdman Yurdu takımında üçüncü ve son oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Oyundan çıkan isim Marko Futacs olurken oyuna giren isim Sinan Kaloğlu oluyor.

71′ GOOOL! Mersin İdman Yurdu Oktay Delibalta ile 1-1 eşitliği yakalıyor. Penaltı atışında topun başına geçen Marko Futacs şutunu sağ köşeye çekiyor fakat kaleci Fatih Öztürk bu şutu çıkarmayı başarıyor! Kaleciden dönen topu iyi takip eden Oktay Delibalta altıpas içerisinde gelişine şutunu çekiyor fakat tekrar kaleci Fatih Öztürk kurtarışa imza atıyor. Fatih Öztürk’ten ikinci kez dönen top tekrar Oktay Delibalta’nın önünde kalıyor ve Oktay Delibalta sol ayağı ile topu boş ağlara göndererek takımı adına eşitliği sağlayan golü kaydediyor.

70′ Jose Bosingwa yapmış olduğu faul sonrası hakem Tolga Özkalfa tarafından sarı kart görüyor.

70′ Mersin İdman Yurdu penaltı kazanıyor! Ceza sahası içerisinde hava topuna yükselen Efe Halil Özarslan rakibi Jose Bosingwa tarafından yere düşürülüyor ve hakem Tolga Özkalfa penaltı noktasını gösteriyor.

63′ Orta alanda topla buluşan Efe Halil Özarslan’a yatarak sert müdahalede bulunan Salih Dursun hakem Tolga Özkalfa tarafından sarı kart ile cezalandırılıyor.

61′ Mersin İdman Yurdu takımında ikinci oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Oyundan çıkan isim Tita olurken oyuna giren isim Milan Mitrovic oluyor.

61′ Trabzonspor ikinci gole çok yaklaşıyor! Sağ kanattan gelişen Trabzonspor atağında Jose Bosingwa topla birlikte ceza sahasına sokulduktan sonra pasını altıpasın gerisindeki Oscar Cardozo’ya veriyor. Sırtı dönük bir şekilde topla buluşan Oscar Cardozo kaleye yüzünü döndükten sonra sol ayağı ile yerden şutunu çekiyor fakat top direğe çarptıktan sonra oyun alanına tekrar geri dönüyor.

57′ Mersin İdman Yurdu 10 kişi kalıyor! Gökçek Vederson, rakibi Serdar Gürler’e yapmış olduğu sert müdahale sonrası hakem Tolga Özkalfa tarafından direk kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bırakıyor.

54′ GOOOLL! Trabzonspor Essaid Belkalem ile 1-0 öne geçiyor. Sol taraftan kazanılan köşe vuruşunda topun başına geçen Mehmet Ekici altıpas içerisine doğru ortasını yapıyor. O noktada iyi yükselen Essaid Belkalem düzgün bir kafa vuruşu ile topu ağlara gönderiyor ve takımını öne geçiren golü kaydediyor.

46′ Mersin İdman Yurdu takımında ilk oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Oyundan çıkan isim Prejuce Nakoulma olurken oyuna dahil olan isim Welliton Soares oluyor.

46′ Trabzonspor takımında ilk oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Sakatlanarak oyuna devam edemeyen isim Mustafa Akbaş olurken oyuna dahil olan isim Zeki Yavru oluyor.

46′ Hakemin düdüğü ile birlikte karşılaşmada ikinci yarı başladı.

İLK YARININ ÖNEMLİ DAKİKALARI

45′ İlk yarı golsüz eşitlik ile sona eriyor.

38′ Orta alanda topla buluşan Mehmet Ekici pasını Oscar Cardozo’ya veriyor. Ceza yayının gerisinde topla buluşan Oscar Cardozo topu soluna aldıktan sonra yerden şutunu çekiyor fakat top kalenin sağ tarafından auta gidiyor.

35′ Güven Varol, rakibi Majeed Waris’in sürdüğü topa eliyle müdahale edince hakem tarafından sarı kart ile cezalandırılıyor.

34′ Sol kanattan kazanılan köşe vuruşunda topun başına geçen Mehmet Ekici ön direğe doğru ortasını yapıyor. O noktada iyi yükselen Carl Medjani kafa vuruşunu yapıyor fakat top kalenin sağından az farkla auta gidiyor.

32′ Sol kanattan kazanılan serbest vuruşta topun başına geçen Mehmet Ekici ceza sahasına ortasını yapıyor. Altıpas önünde kaleye sırtı dönük bir şekilde topla buluşan Majeed Waris kafa vuruşunu yapıyor fakat kaleci Nihat Şahin son anda topu çelerek kornere gönderiyor.

29′ Rakip yarı alanın sol taç çizgisinde topla birlikte ilerleyen Salih Dursun rakibi Murat Ceylan’ın sert müdahalesi ile yerde kalıyor. Hakem Tolga Özkalfa faul kararı verdikten sonra sarı kartını Murat Ceylan için kullanıyor.

27′ Ceza sahasının sağ çaprazından kazanılan serbest vuruşta topu başına geçen Soner Aydoğdu penaltı noktası üzerine ortasını yapıyor. O noktada top Efe Halil Özarslan’a çarptıktan sonra Oscar Cardozo’nun önünde kalıyor. Oscar Cardozo topu önünde bulur bulmaz sağ ayağı ile gelişine şutunu çekiyor fakat top kalenin yanından auta gidiyor.

18′ Orta alanda topla buluşan Murat Ceylan pasını Oktay Delibalta’ya veriyor. Orta sahanın sol tarafında topla birlikte ilerleyen Oktay Delibalta ceza yayının sol çaprazına geldiğinde topu sağına alarak şutunu çekiyor fakat top kalenin yanından auta çıkıyor.

15′ Sağ kanatta topla buluşan Oscar Cardozo altıpas çizgisine doğru ortasını yapıyor. O noktaya iyi koşu yapan Majeed Waris rakibinin yanından iyi yükselerek kafa vuruşunu yapıyor fakat kaleci Nihat Şahin uçarak son anda topu tek eliyle tokatlayarak kornere gönderiyor.

13′ Ceza yayının önünde topla buluşan Oscar Cardozo hemen solundaki Mehmet Ekici’yi görüyor. Mehmet Ekici ceza yayının solunda topla buluştuktan sonra sola ayağı ile şutunu çekiyor fakat top az farkla kalenin solundan auta gidiyor.

6′ Orta alanda topla buluşan Serdar Gürler pasını Oscar Cardozo’ya veriyor. Ceza yayının sağ tarafında topla buluşan Oscar Cardozo topu kontrol ettikten sonra sol ayağı ile gelişine şutunu çekiyor fakat top farklı bir şekilde auta gidiyor.

5′ Aynı köşeden kullanılan köşe vuruşunda Mehmet Ekici ortasını altıpas önüne doğru yapıyor. O noktaya iyi hareketlenen Essaid Belkalem rakibinin yanından kafa vuruşunu yapıyor fakat top az farkla kalenin üstünden auta gidiyor.

1′ Hakemin ilk düdüğü ile birlikte karşılaşma başladı.

Yayınlanma Tarihi:15:16,