SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Osmanlı Stadı’nın olumlu etkisinden söz eden Slaven Bilic, “Buradaki atmosfer büyük bir etki yarattı. Osmanlıspor’a teşekkür ederiz. Burada hiçbir karşılık beklmeden bizi ağırladılar. Taraftarlarımız ise bize kararlılık ve moral verdi. Bu tip maçların oynanması için güzel futbol oynamak isteyen iki takıma ihtiyaç var. Sivasspor’un da hakkını teslim etmek gerekiyor. Maçta üstün taraf bizdik. Devre arasında ‘Baskıyı arttırmamız gerekiyor ama kesinlikle telaş yapmayalım’ dedik. Hak ederek kazandık” dedi.

“KARMAŞIK FİKİRLERİM VAR”

“Osmanlı Stadı’nda devam mı, tamam mı?” sorusuna cevap veren Bilic, “Karmaşık fikirlerim var. Bir taraftan çok iyi bir atmosfer ama diğer taraftan zaten çok seyahat ediyoruz ve daha da fazla seyahat etmek istemeyiz. Biz bir İstanbul kulübüyüz. Bu tip atmosferleri stadımımızın inşaatı bitene kadarı İstanbul’da da yaklamamız gerekiyor. Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum ama vurgulamak gerekiyor, bu atmosferi İstanbul’da ait olduğumuz yerde yakalamamız gerekiyor” diye konuştu.

UEFA Avrupa Ligi’nde Partizan ile deplasmanda oynayacakları maçla ilgili görüşlerini de dile getiren Bilic, “Sırbistan Ligi’ni iyi tanıyorum. O ligde oynadım. 8’de 8 yaptılar ve bunu yapan takım iyi bir takımdır. O ligin kalitesini tartışabilirsiniz ama bence iyi bir takımlar. Son 20 maçlarında sanırım sadece Asteras’a yenildiler. Atmosfer için ise tırnak içerisinde düşmanca bir atmosfer diyebiliriz. Çünkü taraftarlar takımlarını sürekli itiyorlar. Sürekli takımlarının arkasındalar. Zorlu bir maç bizi bekliyor” açıklamasını yaptı.