SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alves’in ihaneti

19 Ekim 2014

FENERBAHÇE deplasmanda olmasına rağmen maça rüzgar gibi başladı, çok iyi bir ilk yarı oynadı. Galatasaray'da orta sahadaki bilinen sıkıntılar devam edince sarı kırmızılılar istediği pozisyonları bulamadı. Sarı-lacivertliler orta sahada oyunun kontrolünü eline alarak maçı yönlendirmeyi başardılar. İsmail Kartal doğru bir tercihle sahaya çıktı. Ancak Alves'in anlamsız bir şekilde kırmızı kart görerek takımını yalnız bırakarak resmen ihanet etti. Portekizli bütün planları altüst ederek takımının yenilmesinin tek sorumlusu oldu.

10 kişi kalan rakibine karşı Galatasaray üstünlüğü ele alan Sneijder'in muhteşem golleriyle hayat buldu. Hollandalı yıldızın attığı bu goller sarı kırmızılılar adına belki de sezonu kurtardı. Hem takım içindeki hem de yönetimdeki krizi bile bitirecek gollerdi.

Prandelli geç kaldı

ASLINDA Galatasaray, Fenerbahçe 10 kişi kaldıktan sonra oyunu daha çabuk koparabilirdi. Prandelli, Umut'u daha erken oyuna alarak Burak'la birlikte çift forvete dönmeliydi. Bunda geç kaldı İtalyan hoca. Zaten Prandelli'nin en büyük eksiği oyunu iyi okuyamaması. Bu da zaman zaman sarı-kırmızılıların aleyhine oluyor.

BİR paragraf da karşılaşmanın hakemi Cüneyt Çakır'a açalım… Son yıllarda gördüğüm Türkiye Ligi'nde kien iyi maçını yönetti. Penaltı beklenen pozisyonlardaki devam kararı ve Alves'e gösterdiği kırmızı kartta yüzde 100 haklıydı. Fenerbahçe'nin golünde top taça çıkmıştı, ancak burada Çakır'ın hatası yoktu. Zira pozisyonu yardımcı hakemin süzmesi gerekirdi. Birkaç pozisyonda ise kendisine top çarptı. Böylesine deneyimli olan Çakır'a bu yakışmadı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek