SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alves’e en ağır ceza verilmeli

FENERBAHÇE, G.Saray deplasmanında derbiye çok iyi bir başlangıç yaptı. İlk yarıda pozisyonlara giren taraf sadece sarı-lacivertlilerdi… Tabii bunda G.Saray'ın hocası Prandelli'nin de payı vardı. Kendi evindeki derbiye tek forvetle ve çekinerek çıkarsan bol bol pozisyon verirsin… İlk 45 dakikada G.Saray'ın en kötü ismi Tarık Çamdal'dı. Sol bekte görev yapan oyuncu o kadar çok kademe hatası yaptı ki F.Bahçe hemen hemen bütün akınlarını bu taraftan yaptı.

Devre biterken G.Saray Olcan'la ilk kez ceza alanına girdi. O da pas atmakta gecikince pozisyon heba oldu. Burada parantez açılması gereken adamlardan biri Emenike… Bu kadar kötü son vuruşlar olabilir mi! Madem adam milli takımdan yorgun dönmüş niye ilk 11'de oynuyor! KenardaWebo var, Sow var… İsmail Kartal onlarla başlayabilirdi. Herkesin bildiği gibi F.Bahçe'nin en iyi son vuruşçusu Webo… Emenike'nin yakaladığı pozisyonlardan sadece biri ona denk gelseydi golü yapabilirdi. Hiçbir açıklaması yok

İLK yarı tamamlanırken F.Bahçe'nin üstünlüğü vardı ama ikinci devre her şey değişti. Bruno Alves, orta sahanın ortasında, hiçbir tehlike yokken Dzemaili'nin sırtına tabanıyla bastı ve kırmızı kart gördü. Bunu hangi psikolojiyle yaptı anlamak zor. Çünkü karşılaşmanın havası da gergin değildi… Hoş gergin olsa da böyle bir müdahalenin hiçbir açıklaması olamaz. F.Bahçe 10 kişi kaldıktan sonra oyuna ağırlığını koyan doğal olarak Galatasaray'dı… Buna rağmen F.Bahçe yine net pozisyonlar yakaladı. Kadlec, boş kale önündeyken topu kafasıyla auta atmayı başardı. F.Bahçe'nin ciddi anlamda bitiriş konusunda sıkıntısı bulunuyor. Sonuç olarak 10 kişi kalan F.Bahçe karşısında, G.Saray'ın 10 numarası Sneijder harika iki gol atarak 3 puanı getirdi. İsmail Kartal'ın Alves'in kırmızı sonrasında Emenike'yi oyundan alması da, “Bu saatten sonra kazanamam, en azından beraberliği kurtarayım”dan başka bir şey değildi. F.Bahçe yönetiminin Bruno Alves'e verilebilecek en ağır cezayı kesmesi gerekiyor. Takım arkadaşlarının emeğine adeta ihanet etti. 4. yıldız sezonunda takımına ağır bir darbe vurdu. Ayrıca bu takımın kurtarıcısı Selçuk Şahin mi! Bu kadar mı alternatifsiz bu takım!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek