SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alp Yalman’dan derbi açıklaması

Galatasaray Kulübü'nün 25 Ekim Cumartesi günü yapılacak olağanüstü seçimli genel kurul toplantısında başkanlığa aday olan Alp Yalman, kongre üyelerine yemek verdi.

Güncellenme: 14:59, 19/10/2014
Alp Yalman’dan derbi açıklaması

Galatasaray Kulübü’nün 25 Ekim Cumartesi günü yapılacak olağanüstü seçimli genel kurul toplantısında başkanlığa aday olan Alp Yalman, kongre üyelerine yemek verdi.

Galatasaray Kalamış Tesisleri’nde gerçekleştirilen organizasyonda üyelerle bir araya gelen Yalman, aday olma nedeni, kulübün içinde bulunduğu mali durum ve projeleri hakkında bilgiler sundu.

Yemeğin ardından açıklamalarda bulunan Alp Yalman, “Çok güzel bir günde arkadaşlarımız ve kardeşlerimizle bir araya geldik. Birbirimizi burada görme ve aynı mekanı paylaşma fırsatı bulduk. Düşüncelerimizi ve neden seçime gidildiğini anlatarak, seçimin Galatasaray’a hayırlı olması dileğinde bulunduk” diye konuştu.

Yalman, kendisine ilgi gösteren üyelere teşekkür ederek, “Hepsi benim çok eski dostlarım. Böyle bir tablo ve aynı hisleri paylaşmak, insanın gözlerini yaşartıyor. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Seçilmesi halinde futbol şubesiyle birebir ilgileneceğini dile getiren Yalman, “Seçilmem halinde yanıma alacağım arkadaşlarımla futbol şubesiyle birebir ilgileneceğim. Galatasaray’ın amatör branşlarında ise küçülme gibi bir şey söz konusu değil. Galatasaray, daha rasyonel, ekonomik ve gerektiği kadar harcama yapacak. İnsanın hesabını kitabını bilmesi ve ona göre davranması, küçülmek değil aslında büyümektir” değerlendirmesinde bulundu.

“Derbide alınan sonuçtan memnunum”

Alp Yalman, Spor Toto Süper Lig’in 6. haftasında dün oynanan ve Galatasaray’ın 2-1 üstünlüğüyle tamamlanan Fenerbahçe derbisinde alınan sonuçtan memnun olduğunu söyledi.

Derbi maçın centilmenlik havasında geçtiğini aktaran Yalman, “Bir Galatasaraylı olarak derbide alınan sonuçtan çok memnunum. Beni asıl memnun eden, derbinin kazasız belasız, küfürsüz, iki kulübün de büyük isimlerine yakışır bir atmosferde oynanması oldu” şeklinde konuştu.

“Galatasaray Genel Kurulu ne yapacağını gayet iyi bilir” diyen sarı-kırmızılı kulübün başkan adayı, “Genel kurulun sağduyusu, Galatasaray için en hayırlı olan şeyi her zaman yapar” diyerek sözlerini tamamladı.