SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fenerbahçe karşısında özellikle ikinci yarıda daha fazla organize olduklarını belirten İtalyan teknik adam, “İlk yarı çekingen davrandık ve bazı taktiksel değişiklikler yapmamız gerekiyordu, bunları yaptık. İkinci yarıya çok iyi, baskılı başladık. Taktiksel olarak organize olamadığınız zaman ürkek oynayabiliyorsunuz ancak ikinci yarıda bir, iki oyuncumuzun yerini değiştirdik ve yeni bir organizasyon planı yaptık. Daha baskılı oynadık ve üçüncü bölgede de daha rahatladık” dedi.

Sneijder’in performansı hakkında da konuşan Prandelli, “Sneijder kaliteli bir oyuncu ve her zaman söylüyorum, oyunun içerisine daha fazla girmesi gerekiyor. Şut özelliği çok üst seviyede olan bir isim ve her zaman oyunun içerisinde olmalı. Maçın son 20 dakikasında da oyuna ağırlığı koydu ve attığı iki golle, kazanmamıza katkı sağladı” şeklinde konuştu.

“DOKTORLARIMIZI TEBRİK EDİYORUM”

3 ismin sakat sakat oynadığını kaydeden Prandelli, “Kulüp doktorlarımızı tebrik ediyorum. Kimse bilmiyor ama Burak sakattı, iyileştirdiler. Olcan dün sakatlandı, yetiştirdiler. Melo 2 gün önce rahatsızlandı ve sürekli kusuyordu. Onu da yetiştirdiler. Futbolcularımı da tebrik ediyorum, kendilerinden ödün verdiler ve kazandılar.” ifadelerini kullandı.

SNEIJDER’İN PERFORMANSI ÖDEME İLE Mİ İLGİLİ?

Hafta arasında kulüpten alacağını tahsil eden Sneijder‘in performansının ödeme ile ilgili olmadığını söyleyen İtalyan hoca, “Yıllardır futbolun içindeyim ve futbolcular profesyonel olunca parayı düşünmüyorlar. Bu tip maçlarda, böyle oyuncular yüzde yüzünü verirler. Bu akşamki performansın ödemelerle ilgili olduğunu düşünmüyorum.” şeklinde yorum yaptı.

“TÜRKİYE’DE BAZI ALIŞKANLIKLAR VAR”

Galatasaray‘da geliştirmesi gereken konular olduğunu vurgulayan Prandelli, “Ben hiçbir zaman işten korkmadım. Türkiye’de bazı alışkanlıklar var, birkaç tane bilgi eksikliği olduğunu hissediyorum takımda. Bu futbol, çalışıyoruz, zorluklar olabilir. Gelişme gösterdikçe daha iyi bir futbol ortaya koyacağımızı biliyorum.” diye konuştu.

 

 

Yayınlanma Tarihi:22:09,