SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kapalı gişe tabiri tarih oldu!

20 bin biletin, 8 bini satıldı. 12 bin bilet alıcı bekliyor. Bu akşam 52 bin 652 kişilik Arena Stadı’nın tribünlerinde boşluklar olan bir derbiye tanıklık edebiliriz.

Güncellenme: 08:49, 18/10/2014
Kapalı gişe tabiri tarih oldu!

G.SARAY-Fenerbahçe derbisinin biletleri geçmişte satışa çıktığı saat tükenirdi… Bugünkü dev maçın biletleri ise elde kaldı, kapalı gişe tabiri ilk kez tarih oldu… Sezon başında uygulamaya konan e-bilet sistemini protesto eden futbolseverler bu reaksiyonu dev derbi için de gösterdi. Çarşamba günü satışa çıkan derbinin biletleri halen tükenmedi. Derbide tribünler dolmayacak.

36 BiN KiŞi iZLEYECEK

Derbi için 20 bin bilet satışa çıkarıldı. Şu ana kadar geçen sürede yaklaşık 8 bin bilet satıldı. Piyasaya sürülen 20 bin biletin yalnızca 8 bini alıcı buldu. Galatasaray'da satılan 28 bin kombine kartlı taraftar da hesaba katıldığında bu kişilerin tamamının maça gelmesi halinde derbiyi şu anki rakamlara göre maksimum 36 bin kişi izleyecek.

DERBi GÜZERGAHI

– Otopark kartı olmayan arabasıyla stada gelemeyecek. – Kartsız araç sahipleri, İspark'a arabalarını bırakacak. – 20-25 dakikalık bir mesafeyi yürüyerek stada gidecek. – Metro çalışmayacak. Stada otobüslerle ulaşılacak. – Levent'ten stada ücretsiz otobüsler kaldırılacak.

Hürriyet