SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TFF’nin resmi internet sitesinde yer alan bilgilendirmede, şu ifadeler kullanıldı:

“Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe müsabakasını izlemeye gelecek taraftarların stadyuma rahat giriş yapmalarını sağlamak için pek çok önlem alındı. Federasyonumuz, Galatasaray Kulübü yetkilileri ve yüklenici firmaların yoğun çalışması sonucu Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena, derbiye gelecek futbolseverlerin sorunsuz bir müsabaka deneyimi yaşamaları için hazırlandı.”

Maç için alınan ek tedbirlerin belirtildiği açıklama, şöyle devam etti:

“Müsabaka için bugün itibariyle stadyum ve çevresinde 24 gişe aktif olarak satış yapıyor ve 10 adet anında kart basım makinesi faaliyete alınmış durumda. Ayrıca futbolseverlerin olası sorunlarını anında çözmek için deneyimli 130 personel, oluşturulan 22 yeni noktada gün boyu görevde olacak. Bu personeller stadyumda görev alacak güvenlik personellerine de destek verecek. Bunun yanı sıra otopark katları ve stadyum iç bölgeleri dahil olmak üzere 32 sabit yardım masası futbolseverlerin stadyuma sorunsuz girmelerini sağlamak için kurulmuş durumda.”

Açıklamada, taraftarlara stat kapılarının saat 15.30’da açılacağı hatırlatılırken, Seyrantepe Metrosu’nun kapalı olması nedeniyle stada erken gelinmesi tavsiyesinde bulunuldu.