SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın 10 numarası Olcay Şahan televizyon röportajında soruları yanıtladı. Lig TV’nin özel röportajında kendisine sorulan soruları yanıtlayan Şahan, özel yaşamından takımının ligdeki şansına kadar pek çok konuda açıklamalarda bulundu.

Sakallar ne zaman gidecek?

4 veya 5 hafta arka arkaya gol atamazsam sakallar gidebilir. Nişanlım da kesmemi istiyor ama ben seviyorum. Saç ve sakalım kısa olunca rahmetli amcama benziyorum. Babam bu yüzden kısa saçlı ve sakallı olmamı istemiyor.

Enerjini nasıl koruyorsun?

Bal, pekmez ve keçiboynuzu yiyerek enerjimi koruyorum. Babam bana sabah bir kaşık pekmez yedirmeden rahat edemez. Buralara gelmemde en büyük etken ailem. Her maçtan önce babamla konuşurum. İyi oynarsam eleştirir, kötü oynarsam destekler.

Bu sene 20 gol atar mısın?

Son zamanlarda çok gol kaçırsam da bir orta saha oyuncusuna göre son vuruşlarımın iyi olduğunu düşünüyorum. İlk günden beri arkadaşlarımın ve hocalarımın desteği beni buralara getirdi. 20 olmaz ama 15 gol atacağıma inanıyorum. Ama önemli olan Beşiktaş’ın başarısı. Bu sezon bizim sezonumuz olacak. Maç öncesi kulaklıkla görünüyorsun.

Hangi müzikleri seviyorsun?

Her türlü müziği dinlerim. Türkçe pop müziği çok seviyorum. Dans etmeyi seviyorum. Ankara havası oynamayı da çok severim.

Beşiktaş’taki oyununu nasıl değerlendiriyorsun?

İlk maçımda berabere kaldığımızda üzülmüştüm. İkinci haftadaki Galatasaray derbisinden sonra açıldım ve iyi oynamaya başladım.

Bu sene şampiyon olacak mısınız?

Arkadaşlar arasında bu sene şampiyon olacağız diye konuşmuyoruz. Maç maç düşünüyoruz ve önümüzde zorlu bir Sivasspor maçı var. Taraftarımızı Ankara’ya bizi desteklemeye bekliyoruz.

Olimpiyat Stadı’nda oynamak sizi nasıl etkiliyor?

Olimpiyat Stadı’na oynamaya giderken negatif enerjiyle doluyoruz. İnönü Stadı’nı çok özlüyoruz. Bir an önce tamamlanmasını, taraftarların Dolmabahçe’deki coşkusunu görmeyi istiyoruz. Galatasaray da seni çok istemişti.

Beşiktaş’ı tercih etme nedenin nedir?

Galatasaray daha çok bonservis vermişti. Ama Beşiktaş’ı daha fazla forma şansı bulacağımı düşündüğüm için tercih ettim. Ayrıca Kaiserslautern başkanı Stefan Kuntz beni Galatasaray’a vermeyi düşünüyordu. Ancak onun Beşiktaş’ta oynadığı dönemleri bilen eşi ise Stefan Kuntz’a beni Beşiktaş’a göndermesi için baskı yaptı. Çünkü İstanbul’da çok mutlulardı. Sonucunda Beşiktaşlı oldum.

Müthiş sol ayağım sözü espriydi

“Müthiş sol ayağım” konusunda ben espri yapmak istedim. Çünkü herkes golümü görmüştü ve golün nasıldı denince ben de bu soruyu böyle cevapladım. İnternet siten var artık.

Burada buluşmalar olacak mı?

Yeni internet sitemi açtım: olcaysahan.com Taraftarlarım beni buradan takip edebilir. Gelecekte burada sürpriz hediyeler olacak. Belki maç bileti, belki formalar vereceğiz. Sitede canlı buluşmalar düzenlemek de istiyorum.