SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son maçı olabilir

İmzaladığı 8 yıllık sözleşme sonrası, hep daha kötüye giden performansı onu kovulma noktasına getirdi... Her maça, 'son maçı olabilir' söylentileriyle çıkan Newcastle Menajeri Alan Pardew, bakalım bu senaryoyu tersine çevirebilecek mi?

Güncellenme: 12:00, 17/10/2014
Son maçı olabilir

Alan Pardew dediğimizde son yıllarda akıllara, Newcastle ile imzaladığı 8 yıllık rekor sözleşme ve Hull City maçında rakip oyuncu David Meyler’e kafa atması geliyordu.

Ancak ona 8 yıllık kontratı getiren başarıdan eser kalmamış durumda…

Onun önderliğinde devamlı transfer edilen Fransız oyunculardan, Premier Lig’e adapte olabilenlerin sayısı, bir elin parmaklarını geçemedi. Yani bu Fransız ihtilali sonucunda, tabiri caizse Premier Lig’e de Fransız kaldılar.

Durum böyle olunca, 2012 Eylül’den bu yana İngiliz menajerin kredisi devamli azalıyordu. Ve artık o kredi tükenmiş durumda. Tam anlamıyla Alan Pardew uzatmaları oynuyor.

2011-2012 sezonundaki lig beşinciliği sonrası, her sezon küme düşme korkusunu hisseden Siyah-beyazlılar’da, sabırlar taşmış durumda. Her maça, bu defa son maçı olabilir haberleri altında çıkan Pardew, bir mucizeye imza atarak duraklamalarda bu senaryoyu tersine mi çevirebilecek mi, yoksa kaçınılmaz son gerçekleşirken, yeni Ferguson olmaya aday gösterilen bir menajer daha görevinden alınacak mı?

Bunu bize, ilerleyen haftalar değil, muhtemelen gelecek birkaç maç gösterecek. Kimbilir, belki de bu hafta kendi sahalarında oynayacakları Leicester City maçı, Pardew’in son maçı olacak…

NTVSpor

Yayınlanma Tarihi:11:59,