SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Real Madrid ve İspanya Milli Takımı Kaptanı Iker Casillas, ölümsüz olmadığını ve bir gün yerini genç isimlere bırakması gerektiğini bildiğini ifade etti.

Slovakya maçında yaptığı hatayla milli takımın puan kaybetmesine neden olan 33 yaşındaki eldiven, Lüksemburg karşılaşmasında yedek kulübesine çekilirken, yerine Manchester United’ın genç kalecisi David De Gea forma giymişti.

Hâlen milli takıma hizmet verebilecek durumda olduğunu belirten Casillas, “Sonuçta ölümsüz değilim. Dünyaya kazık çakmadım, bir gün yerimi başkalarına bırakacağımı biliyorum ancak şu an kendimi iyi hissediyorum ve ülkemin Avrupa Futbol Şampiyonası’ndaki yerini almasında yardımcı olmaya devam etmeyi arzuluyorum.” dedi.

Genellikle yapılan bir hatayla tüm doğruların silindiğine dikkat çeken tecrübeli file bekçisi, “Bir maçı kaybettiğinizde o an, her şey gözünüzün önünden hızla gelip geçer. Kendinize kızgın hissedersiniz. Bu sanki kardeşinizle yaşadığınız bir tartışma gibidir. Ona ‘Seni öldürüceğim!” derken, bunu kastetmezsiniz. Yaşlı adam beni çağırmayı sürdürdüğü sürece ben de hizmet vermeye devam edeceğim.” şeklinde konuştu.

Goal

Yayınlanma Tarihi:10:41,