SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

John Terry şaşırttı

İngiltere'nin Chelsea takımının kaptanı John Terry, daha önce Liverpool'dan Daniel Agger'ın transfer olduğu Danimarka'nın Brondby takımına transfer olabileceğini söyledi.

Güncellenme: 00:37, 17/10/2014
John Terry şaşırttı

Londra’da bulunan Brondby Kulübü Başkanı Jan Bech Andersen’i ziyaretinde Danimarka televizyonu TV2’ye açıklama yapan 34 yaşındaki Terry, Andersen ile çok iyi arkadaş olduğunu belirterek, Brondby’de oynayabileceğini ifade etti.

İngiliz futbolunun gelmiş geçmiş en iyi defans oyuncuları arasında gösterilen Terry, Andersen ile arkadaşlığının yanı sıra Brondby’nin maçlarını da sürekli takip ettiğini söyledi.

Yaz transfer döneminde Liverpool’dan takımın ikinci kaptanlığını yapan Danimarka milli takımı kaptanı defans oyuncusu Daniel Agger’i sansasyoel bir şekilde transfer eden Brondby’nin başkanı Jan Bech Andersen de hayalinde Terry’ye Brondby forması giydirmek olduğunu açıkladı.

Terry, 7 Eylül 2012’de oynadığı Moldova maçı sonrasında formasını 78 kez giydiği İngiltere Milli Takımı’ndaki kariyerini kendi isteğiyle sonlandırmıştı.