SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Deportivo Roca ile Club Cipolletti arasında oynanan Arjantin Üçüncü Lig 1. Grup mücadelesinde yeşil sahalarda ender rastlanacak bir kaos yaşandı.

16 Ekim tarihinde Deportivo Roca’nın ev sahipliğinde oynanan karşılaşmanın ilk yarısı oldukça sakin geçerken, müsabakanın ikinci yarısında yaşanan bir pozisyonun ardından oyun alanı tam anlamıyla savaş alanına döndü.

Konuk ekip Club Cipolletti’nin savunma oyuncusu Marcos Lamolla, Deportivo Roca forması giyen rakibi Fernando Fernandez’e yaptığı faul sonucunda karşılaşmanın hakemi Facundo Espinosa tarafından sarı kart ile cezalandırıldı ve ne olduysa bu andan sonra oldu.

Club Cipolletti’li oyuncuların Fernando Fernandez’in gösterdiği sarı karta itiraz etmesinin ardından Deportivo Roca’lı futbolcuların da olaya müdahil olması ile saha bir anda karışırken, itirazlar yalnızca hakem odaklı kalmadı ve her iki takımın oyuncuları da birbirlerine girdiler.

Yaşanan saha olaylarının önüne geçemeyen hakem Facundo Espinosa kavga eden oyuncuları sakinleştiremeyince çareyi kırmızı kartına başvurmakta buldu ve tam 12 kırmızı kart gösterdi. Mücadele sonrasında yerel basında açıklamalarda bulunan hakem Arjantinli hakem, söz konusu kartların resmi maç raporuna ekleneceğini açıkladı.

Olaylar ancak güvenlik güçlerinin sahaya girmesi ve hakemlerin soyunma odasına gitmeleri ile güçlükle yatıştırılabildi.

Öte yandan bir diğer açıklamada Deportivo Roca’nın teknik patronu Diego Landeiro’dan geldi. Diego Landeiro, “Her iki takımın da oyuncuları son derece rezil tavırlar sergilediler. Hiçbiri profesyonel davranmadı. Tam anlamıyla bir rezillikti. Anlaşılan emeklerimiz boşa gitmiş, çok sinirliyim” ifadelerini kullandı.

Sporx