SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Faruk Süren neye uğradığını şaşırdı

Galatasaray Spor Kulübü eski Başkanı Faruk E. Süren ve eşi E. Hatice Süren, yaptıkları kredi kartı başvurularından olumsuz yanıt aldı.

Güncellenme: 16:27, 17/10/2014
Faruk Süren neye uğradığını şaşırdı

1996-2001 döneminde Galatasaray başkanlığı yapan ve Transtürk Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı olan Faruk Süren ve eşi geçtiğimiz günlerde maç girişlerinde kullanılan Passolig Kartı'nın dağıtıcısı Aktif Bank'a başvurdu.

Hürriyet'te yer alan habere göre, bankadan Süren'e SMS yolu ile gönderilen yanıtta “Passolig Kredi Kartı başvurunuz onaylanmamıştır” denildi.

Süren'in eşine gönderilen yanıtta ise “Bankalardaki kredi kartı limitlerinizin toplamı, gelirinizin 4 katını aştığından, Passolig Kredi Kartı talebinize yasal düzenleme gereği olumlu yanıt veremiyoruz” denildi.

Faruk Süren konu ile ilgili konuşmak istemediği bilgisini iletti. Süren yakın çevresine ise ‘Kredi kartı için değil Passolig Kartı için başvurdum bu yanıt geldi. Benim kredi kartına ihtiyacım yok” dediği öğrenildi.

Süren'in bu nedenle yarınki Galatasaray-Fenerbahçe maçına gidemeyeceği bilgisini paylaşıldı.

BDDK DÜZENLEME YAPMIŞTI

Süren'in eşine bankadan gönderilen yanıtta işaret edilen ‘yasal düzenleme' ifadesi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun geçtiğimiz yıl ekim ayında yaptığı değişikliğe işaret ediyor. Anılan düzenlemede BDDK kredi kartı limitine ‘gelirin 4 katı' sınırlaması getirmişti. Anılan düzenleme bu yılın başında yürürlüğe girdi. Süren halen aile şirketleri olan Transtürk Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı konumunda bulunuyor.

TANER YILDIZ BELEŞ GİRMİŞTİ

Hatırlanacağı üzere Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Erciyesspor ile Galatasaray arasında oynanan maçı Passolig kartı olmadan takip etmişti.

Yayınlanma Tarihi:16:18,