SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Diego kararı verildi

"Spor Toto Süper Lig'in 6. haftasında Galatasaray ile karşılaşacak olan Fenerbahçe'de, performansı ciddi şekilde eleştirilen Diego Ribas'a destek geldi.

Güncellenme: 16:46, 17/10/2014
Diego kararı verildi

Galatasarayile karşılaşacak olan Fenerbahçe’de, performansı ciddi şekilde eleştirilen Diego Ribas hakkında karar verildi.

Transfer edildiği günden bu yana beklenen patlamayı yapamayan ve eleştiri oklarının hedefi haline gelen Brezilyalı yıldızın Galatasaray derbisinde ilk 11’de sahaya çıkıp çıkmayacağı tartışılırken, sarı lacivertli cephe bu konuda net bir duruş sergiledi.

Sarı lacivertli taraftarların oy verdiği internet üzerinden yapılan ankette; “Sizce İsmail Kartal, Galatasaray derbisinde Diego Ribas’ı ilk 11’de oynatmalı mı?” sorusu yönetildi ve sonuçlar Brezilyalı yıldızın lehine çıktı.

Söz konusu ankete 51.985 kişi gibi büyük bir katılım gerçekleşirken, 51.985 taraftarın %77.8’i (40432 kişi) Diego Ribas’ın Galatasaray karşısında ilk 11’de sahaya çıkması gerektiğini savundu. Geriye kalan %22.2’lik (11553 kişi) kesim ise Brezilyalı oyuncunun mücadeleye yedek kulübesinde başlamasının daha doğru olacağı yönünde görüş bildirdi.

KARTAL’IN KAFASI KARIŞIK!

Galatasaray ile Türk Telekom Arena’da karşılaşacak olan Fenerbahçe, hem eksik oyuncuların yaratacağı açık hem de yabancı sınırı ile boğuşuyor.

Bekir İrtegün’ün yokluğunda büyük olasılıkla Bruno Alves’in yanına Michal Kadlec’i monte edecek olan İsmail Kartal, stoper mevkiinde fazladan kullandığı yabancı kontenjanı için orta saha ya da forvet hattından bir yabancı yıldızı kesmek zorunda kalacak.

Moussa Sow yokluğu bu anlamda Kartal’a nefes aldırırken, Senegalli oyuncun yerine Alper Potuk’un sahada olması bekleniyor. Ancak en büyük bilmece; Galatasaray karşısında orta sahada görev alacak ismin Diego Ribas mı yoksa Raul Meireles mi olacağı…

Sporx

 

Yayınlanma Tarihi:09:52,