SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Demirören’in avukatından şaka gibi savunma!

Beşiktaş Kulübü'nün 18 Mart 2013'te yapılan Genel Kurulu'nda ibra edilmeyince 'hükmen ibra' davası açan TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in talebi reddedildi. Demirören'in avukatı dava dilekçesinde, "Müvekkilim hırsızlık mı yaptı?" diye sordu.

Güncellenme: 14:44, 17/10/2014
Demirören’in avukatından şaka gibi savunma!

Beşiktaş Kulübü’nün, 18 Mart 2013 tarihli Genel Kurulu’nda ibra edilmeyince ‘hükmen ibralarına karar verilmesi’ için dava açan TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile birlikte Ertunç Soğancıoğlu ve Mehmet Soysal’ın bu talepleri mahkemece reddedildi.

Yıldırım Demirören’in avukatı, İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi’ne sunduğu dava dilekçesinde müvekkillerinin ibra edilmemesinin nedenini sormuş ve “Hırsızlık mı yapmışlardır?” diye sormuştu. Mahkeme ise kararını açıklarken şu ifadelere yer verdi.

YÖNETİM KUSURSUZ DEĞİLDİ

BJK’nin 21 Mayıs 2014 tarihli dilekçesinde UEFA tarafından verilen ve CAS tarafından onanan karara göre, davacıların yönetimde bulundukları döneme ilişkin yanlış veya eksik beyanında bulunmak suretiyle şirketi zarara soktukları hususları ile bilançoda gereği gibi belirtilmeyip üyelerden saklamak suretiyle bilançonun gerçek durumunun görülmesine bilinçli olarak engel olduğu tespit edilmiştir. Davacıların kusursuz bir yönetim gerçekleştirdiğinin ispatlanamadığı gerekçesiyle davanın reddine karar verildi.”

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:12:57,