SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Burak derbiye yetişecek mi?

Sakatlığı nedeniyle A Milli Takım kadrosundan çıkarılan, dün yapılan kontrollerinde durumunda iyileşme gözlenen yıldız forvet, bugün takımla çalışacak, yarınki kritik maçta görev yapabilecek

Güncellenme: 14:42, 17/10/2014
Burak derbiye yetişecek mi?

Bahadır ÇOKİŞLER / AMK

Galatasaray’da günlerdir beklenen sorunun yanıtı nihayet verildi. Burak Yılmaz, son anda bir aksilik yaşanmazsa yarın Türk Telekom Arena'da oynanacak Fenerbahçe derbisinde ilk 11'deki yerini alabilecek. Şampiyonlar Ligi'ndeki Arsenal deplasmanında sakatlanan ve Erciyesspor maçında sakat sakat görev yapan yıldız forvetin sol ayak bileği dış ön yan bağında yırtık, ayak bileği ödemi ve ayak bileği kemiklerinde kemik iliği ödemi tespit edilmişti.

AĞRILARI ÇOK AZALDI

Yaşadığı bu sakatlık nedeniyle AMilli Takım'ın Çek Cumhuriyeti ve Letonya ile oynadığı Avrupa Şampiyonası eleme grubundaki iki maç öncesi kadrodan çıkarılan Burak'a Florya'da yoğun bir tedavi programı uygulanıyordu. Pazartesi günü yapılan testler sonrasında ağrıları devameden Burak Yılmaz, tedavi olduğu için dünkü antrenmana da katılmadı. Ancak Burak'ın ağrılarının çok azaldığı belirtildi. Golcü oyuncu, bir yandan tedavi olurken bir yandan da fiziksel açıdan geri kalmamak adına sağlık ekibinin kendisi için hazırladığı özel program dahilinde çalıştı.

PRANDELLİ ‘OH’ ÇEKTİ

Burak, bugün takımla birlikte çalışacak. Büyük bir aksilik yaşanmazsa yarın saat 19.00'da Türk Telekom Arena'da oynanacak Fenerbahçe derbisinde ilk 11'deki yerini alabilecek. Kral'dan gelen haberle morali düzelen teknik direktör Prandelli, Fenerbahçe maçında yıldız forvete çok güveniyor.

Yayınlanma Tarihi:10:57,