SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Borussia Dortmund CEO’su HansJoachim WatzkeBundesliga‘daki ezeli rakipleri Bayern Münih‘in Dortmund’daki bütün futbolcuları istediğini söyledi.

Mario Götze’nin ardından Robert Lewandowski’yi de kaptıran Dortmund, bu sefer de Marco Reus tehlikesi ile karşı karşıya…

Daha önce de Bayern Münih ile ilgili sert açıklamalarda bulunan Watzke, “Dortmund’daki futbolcular %20 daha düşük paraya oynamalarına rağmen burada mutlular. Fakat bunu %50 için konuşursak durum değişebilir.” dedi.

Takımdaki futbolcular için teklifler aldıklarını dile getiren Watzke, “Real Madrid ile Bayern Münih futbolcularımıza talip oluyorlar ama Bayern Münih, bizim futbolcularımızı transfer etmek istiyor.” şeklinde konuştu.

Dortmund CEO’su Watzke, Bayern Münih ile soğuk ilişkilere sahip olduklarını doğrularken, kendisi ile Bayern başkanı Rumenigge ile dost olmak zorunda olmadıklarını söyledi.

Marco Reus’u isteyen Bayern Münih’te ise başkan Rummenigge, “Oyuncuyla anlaşma sağlayabilir miyiz onu tahmin edemiyorum. Reus ile başka büyük takımlar da mutlaka ilgilenecektir. Ayrıca Dortmund da ona yeni bir sözleşme önerisi sunacaktır. Ancak sonuçta kararı veren yine kendisi olacak.” ifadelerini kullandı.

Goal