SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gerard Pique, önceki gün kardeşi ile gittiği Barcelona kentindeki Catwalk adlı eğlence mekanının önünde bulunan ve sadece taksi ve toplu taşıma araçlarının kullandığı tercihli yola park ettiği arabasına ceza kesen polislere hakaret yağdırdı.

Yıldız futbolcu, kendisine ceza kesen polislere, ” Ünlü olduğumu bildiğiniz için ceza kestiniz, beni kıskanıyorsunuz, amirlerinizi arayarak sizi şikayet edeceğim. İğrençler, utanmazlar” ifadelerini kullanması üzerine hakkında dava açıldı. Polislerin, “Burada ününüz geçmez, istediğiniz amiri arayın, kanun önünde herkez eşittir ve arabanızı istediğiniz yere park edemezsiniz” cevabı üzerine hatasını anlayan Pique, hücreye atılmamak için trafik polislerinden özür diledi.

Olayın basına yansıması üzerine resmi twitter hesabından, “Sözlerim biraz abartılmış ama yaptıklarımdan özür diliyorum. Bir daha olmayacak” sözü veren Barcelonalı yıldız, hücreye atılmaktan kurtuldu ancak polisler hakkında dava açtılar. Gerard Pique’nin, önümüzdeki günlerde savcılık karşısına çıkarak yaptıkları hakkında ifade vermek zorunda kalacağı belirtildi.