SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Türk Milli Takımı için tablo kötü görünüyor ancak şu an kesinlikle karamsar olma zamanı değil. 3-4 maçlık periyotta her şey değişebilir.”

“Terim hem kulüpler hem de milli takım düzeyinde Türk futbolu için ciddi şeyler yaptı, ciddi başarılar elde etti. Zamanı hak ediyor.”

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Biliç daha önce Hırvatistan Milli Takımı’nın başındayken Euro 2008’de daha sonra ise Süper Lig’de rakibi olduğu Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’e destek verdi. Siyah-beyazlıların dünkü idmanı sonrasında basın mensuplarıyla sohbet eden Hırvat çalıştırıcı, A Milli Takım’ın gruptaki ilk 3 maçtaki performansı ve Fatih Terim’le ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı:

Türk Milli Takımı’nın sıralamasına bakınca her şey kötü görünüyor. Bulundukları yer iç açıcı değil ama kesinlikle karamsar olma zamanı değil. Bu şampiyonada format farklı ve hâlâ şans var. 3-4 maçlık periyotta her şey değişebilir. Türk Milli Takımı için her şey bitmiş değil.

‘ZİHNEN DÜŞTÜLER’

Ama bunun için arka arkaya kazanmak ve şansınızın yanınızda olması lazım. Türkiye’nin Çek Milli Takımı ile yaptığı maçı izledim. İlk yarı Türkiye çok iyiydi ve bir penaltı verilmedi. Ama ikinci yarı fiziksel değil zihinsel bir düşüş yaşandı.

Terim ile teknik heyet konusunda analiz yapmak bana düşmez. Fatih Terim hem kulüpler düzeyinde, hem milli takım düzeyinde Türk futbolu için çok ciddi şeyler yaptı, çok ciddi başarılar elde etti. Kendisi zamanı hak ediyor. Sorunu çözmek için kredi vermek lazım.”

Vatan