SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezon başında bugünü işaret etmişti

Aslan'ın hocası Prandelli, takımın kötü gidişatıyla ilgili eleştirilere, “Bizi 6. haftadan itibaren görün, fiziksel açıdan oturmuş bir takım olacak e patlama yapacağız” cevabını vermişti. Beklenen an geldi, Cim Bom'un Fener derbisinde patlama yapıp yapmayacağı merak konusu.

Güncellenme: 10:46, 16/10/2014
Sezon başında bugünü işaret etmişti

Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli, takımının sezona kötü bir başlangıç yapması üzerine, “Bizi 6. haftadan sonra görün” demişti. Sezon başı yüklemesini ve yoğun idman programını belli bir plana göre yaptıklarını anlatan İtalyan hoca, bu plan doğrultusunda takımın 6. haftadan itibaren patlama yaşayacağını söylemişti. Ne tesadüf ki, 6. hafta cumartesi günkü Fenerbahçe derbisine denk geliyor ve Sarı-Kırmızılılar'ın nasıl bir performans göstereceği merak konusu.

Prandelli henüz bu maçta sahaya süreceği 11'i belirlemiş değil. Özellikle Burak Yılmaz'ın durumunun belirsizliğini koruması, hocanın kafasını karıştırıyor. Yeri garanti olan oyuncular şöyle: Kalede Muslera, savunmanın göbeğinde Semih ve Chedjou, sol bekte Telles, hücum hattında da Wesley Sneijder….

Goran Pandev'e kulübe yolu…

Burak yetişirse santrfor bölgesinde o oynayacak. Milli maçlarda çalışkan ama şanssız bir görüntü ortaya koyan Umut'un da görev alma ihtimali var. Bu durumda Burak ve Umut ileride, Sneijder arkalarında görev alacak. Üçlü orta sahada Melo'ya Selçuk ve Hamit'in eşlik etmesi bekleniyor. Sağ bekin de Tarık'a emanet edilmesi halinde, Pandev, Dzemaili ve Bruma gibi yabancılara kulübe yolu gözükecek. Bu üçlüden birinin oyuna dahil olması için ilk olarak Telles'in kenara alınması düşünülüyor. Olcan ve Yekta gibi isimler de şans bekliyen yerliler.

Kulübün resmi sitesinden bir mesaj yayınlayan Sarı-Kırmızılı yönetim,Prandelli'nin kaderinin Fenerbahçe derbisine bağlı olduğu yönündeki haberleri yalanlayarak, her iki başkan adayının da, “Prandelli ile devam” açıklaması yaptıkları hatırlatıldı.

Fanatik