SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uslu’dan G.Saray değerlendirmesi

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Galatasaray maçına ve hedef 1 milyon üye projesine ilişkin FB TV'ye değerlendirmelerde bulundu.

Güncellenme: 21:00, 16/10/2014
Uslu’dan G.Saray değerlendirmesi

Mahmut Uslu, Süper Lig’in 6.Haftasında Türk Telekom Arena’da Galatasaray ile oynayacakları derbi karşılaşması öncesinde şu açıklamalarda bulundu:

“Takıma baktığımızda en önemli sorun sakat oyuncularımızın varlığıydı. Bunların kimisi tam anlamıyla iyileşti, kimisi de yüzde 80 iyileşti. Takım doktorumuzla konuştum, Volkan’ın durumu gayet iyi. Oynayıp oynamayacağını bilemiyorum ama takımdaki diğer sakat oyuncular da iyi durumda. İnşallah hayırlısıyla bu şöleni daha sevinçli hale getiririz. Bildiğiniz üzere dün akşam ‘hedef 1 milyon üye’ lansmanını gerçekleştirdik. Tabii ki ilk defa kendi kulübümüzün dışında bir yerde bunu yaptık. Çok da müspet şeyler aldık. İnşallah halka açılmamız; bu vesilelerle, bu maçlarla daha da artacaktır.

“EZELİ DOSTUZ”

Benim için bir ya da iki maç önemli değil, bu tür şeyler önemli. Bizim açımızdan söylüyorum, Galatasaray ile ezeli dostuz ve her zaman dost olarak kalmayı düşündüğümüz bir spor kulübüdür. Ama maalesef ki, sonunda bir tane yenen oluyor ya da berabere kalınıyor. Umarım ki bu şölene yakışır bir şekilde, tatlı bir şekilde biter. Galatasaray da büyük bir kulüp. Galatasaray ve Fenerbahçe birbirleri olmadan olamazlar ve her zaman büyük bir rekabet söz konusudur. Bu rekabet de her iki kulübe hem maddi hem de manevi kazançlar getiriyor. İnşallah biz kazanırız. İstatistikî anlamda biz daha başarılı gözüküyoruz. İnşallah da böyle olur, ama sahada her şey futbolcuların elinde…”

“GELİR ELDE EDERKEN DE DEVLET DESTEĞİ OLMALI AMA MAALESEF BUNU GÖREMİYORUZ”

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, dün akşam gerçekleştirilen ‘hedef 1 milyon üye’ projesinin lansmanı hakkında şu şekilde konuştu:

“Türk sporuna 45-50 yılın veren insanlar olarak Fenerbahçe, Türk sporunun itici gücüydü ve Fenerbahçe bu şekilde de gidiyordu. Ben o dönemde yoktum, 3 Temmuz’dan itibaren bakarsanız Fenerbahçe yine de büyük işler başarmıştır. Fenerbahçe, dik durmayı başarmıştır. Sportif olarak da her ne kadar birçok nedenden dolayı önü kesilmiş olsa da Avrupa’ da başarılı bir hale gelebilirdi.

Nasıl ki şu anda voleybolda 2 tane Avrupa Şampiyonluğu aldıysak. Bayan Basketbolda da iki kere final oynadık. Bunlar sporu bir yerlere getirmek için verilen emek ve istikrardır. Sportif olarak güçlü olmak istiyoruz ama bunun karşılığında da ekonomik anlamda da güçlü olmak gerekiyor. 2-3 haber çıkıyor, gelirlerimiz azalabiliyor.

Onun için kendi özümüzden bu geliri arttırmamız gerektiğine inandık. Bu proje bugün oluşturulmuş, bugün karar verilmiş bir şey değil, 7-8 yıllık bir projedir. Genel Kurul ve Divan Kurul üyelerimiz gibi her üye kendi kulübünün sahibidir. Biz, sempatisi dahi olan kim varsa Fenerbahçe’ye üye olma imkânını getirdik.Biraz da onların elini taşın altına sokmalarını istiyoruz.

Gelip Genel Kurullara katılmalarını, eğer sosyal bir tesisimiz varsa onlardan faydalanmalarını istiyoruz. O yüzden ‘hedef 1 milyon üye’ projesi Galatasaray maçı öncesinde gerçekleştirilen çok önemli bir olaydır. Biz inanıyoruz ki, bunu başaracağız ve başardığımız zaman da diğer kulüplere örnek olacağız. Çünkü diğer kulüplerimizin de iyi bir durumda olduğunu söyleyemeyiz.

Herkesin bazı problemleri var. Bugün Barcelona 90 binle kurul yapıyorsa ve 150-160 bini hedefliyorsa, bizim şu anki hedefimiz de iyi. Şu an 2 kulüp resmen müracaat etti, bu işi nasıl yapacağımızı, neler beklediğimizi öğrenmek için. Bazı sorunlar Avrupa’da da var. Yani oradaki takımlar da çok iyi durumda değiller. Gelir elde ederken de devlet desteği olmalı ama maalesef bunu göremiyoruz. Sadece Fenerbahçe için değil, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor ve her kulüp için geçerlidir bu. Kanunlar değiştirilir, teşvik verilir ve Türk sporunun geriye düşmüş hali yeniden yukarılara çıkarılır.

Tüm spor dalları düşüyor diye bir şey yok. Basketbol, Voleybol, Atletizm, Boks ve diğer amatör branşlarda önemli başarılar elde ediliyor. Bütün spor kulüplerinin futboldan elde ettikleri gelirlerde bir azalma, düşüş var. Bunları da aşacağımızı düşünüyorum. Türk futbolu, Türk sporu, Spor Kulüplerinin sayesinde ayağa kalkacaktır. Spor Kulüplerinin de kendine çeki düzen vermesi gerekir. Hedef 1 milyon üye projesinin en büyük nedenlerinden biri bu”

Yayınlanma Tarihi:20:59,