SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Haftalardır Türkiye'nin tartıştığı Gökhan Töre ile Hakan Çalhanoğlu – Ömer Toprak kavgasının ayrıntıları hakkında Emniyet'in yaptığı araştırmada bir birinden çarpıcı bilgiler ortaya çıktı.

 

Radyospor'da Kriminal Spor programında kavganın iç yüzü ve Gökhan Töre'nin oyunculara karşı silah kullanması hakkındaki detaylar ortaya çıktı. Kriminal Spor programcısı Emrullah Erdinç bu detayları anlattı.

İşte Emniyet'in yaptığı araştırma ve ifadelerin sonuçları:

Gökhan Töre ile Hakan Çalhanoğlu arasındaki gerginliğin nedeni Almanya'ya dayanıyor. Emniyet’in araştırmasına göre ikili arasındaki husumet bir kız arkadaşlarından kaynaklanıyor.

İstanbul'da kaybedilen Hollanda maçı sonrası Hakan Çalhanoğlu ile Ömer Toprak bir bara gittiler. Bir süre sonra aynı bara Gökhan Töre, Köln'de yaşayan bir arkadaşıyla birlikte gitti. Gökhan'ı gören Hakan Çalhanoğlu, Ömer Torpak ile birlikte bardan ayrılıp otele döndüler.

 

Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak'ın otele döndüğünü öğrenen Gökhan Töre, oyunculardan yarım saat sonra otele gidiyor. Oyuncuların kaldığı odanın kapısını çalan Gökhan Töre kapı açılmayınca resepsiyona inip, oda numarasını verip “oda kartımı kaybettim” diyerek odanın yedek kartını alıp; Hakan ve Ömer'in bulunduğu odanın katına çıkıyor.

Yanındaki arkadaşıyla birlikte Ömer ve Hakan'ın buluduğu odaya girmeyi başaran Gökhan, kendisini engellemeye çalışan Ömer Toprak'ın yüzüne silahla birlikte yumruk atıp, oyuncunun dişlerine hasar veriyor.

 

Ardından Emniyet kayıtlarına göre yanındaki arkadaşının silahını kullanan Gökhan, Hakan Çalhanoğlu'nun yanında giderek silahı oyuncunun ağzına dayıyor. Gökhan'ın ağzına silah dayadığı Hakan Çalhanoğlu çok korkuyor. Ve oda da büyük panik yaşanıyor.

Gökhan'ı tutup çeken arkadaşı silahı oyuncunun elinden alıp, beline takıyor. Ve odadan çıkarak oteli terk ediyorlar. Olayı milli takım yetkililerine haber veren Ömer Toprak ve Hakan Çalhanoğlu'na takım yetkilileri; polise gidip Gökhan'dan şikayetçi olmamalarını istiyorlar.

Yayınlanma Tarihi:15:56,