SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Real Madrid’in İtalyan teknik direktörü Carlo Ancelotti, görevi devraldığı Jose Mourinho ile kendisini hiçbir zaman karşılaştırmadığını söyledi.

Geçtiğimiz sezon Jose Mourinho’nun Chelsea’ye imzalamasıyla birlikte Real Madrid’in başına gelen Ancelotti, takımın 10. kez Şampiyonlar Ligi Kupası’nı kaldırmasında baş rol oynadı.

Bunun yanı sıra takımın eski patronu Jose Mourinho, La Liga, Kral Kupası, İspanya Süper Kupası olmak üzere birçok önemli kulvarda zafere ulaşmıştı.

Şimdi dünya basınınında Jose Mourinho ile Carlo Ancelotti’nin başarıları karşılaştırılmaya başladı.

Marca’ya konuşan Ancelotti, “Asla Jose’nin Real Madrid’de yaptıklarının daha iyisini yapmayı denemedim. Ben herzaman yapabileceğimin en iyisini yapmaya çalıştım.” dedi.

İtalyan teknik adam, bu sezon hem İspanya Milli Takımı’nda hem de Real Madrid’de eleştirilere maruz kalan Iker Casillas hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.

Casillas üzerinden çok yorum yapıldığına dikkat çeken Ancelotti, “Iker’in ileride Real Madrid ile bağlarını koparmayacağına inanıyorum. Casillas bu kulübün tarihinde önemli bir parça ileride Zidane ve Hierro gibi bu kulübe hizmet etmeli.” ifadelerini kullandı.

Goal