SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı-kırmızılı futbolcular Hamit Altıntop, Umut Bulut, Aurelien Chedjou, Blerim Dzemaili, Olcan Adın, Tarık Çamdal ve Yasin Öztekin, Fenerbahçe maçıyla ilgili GSTV’ye açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli futbolcu Hamit Altıntop, iki takım arasındaki maçların büyük bir heyecana sahne olduğunu belirterek, “Biz kendi taraftarımızın önünde oynayacağız. İnşallah 3 puan kazanarak, son maçlardaki istikrarı devam ettirmek istiyoruz. Seçilmiş futbolcular, yani ‘ligimizin en iyileri’ dediğimiz futbolcular sahada olacak. Milli takım arasında hocalarımız da iyi çalışmıştır. Taktik anlamda da gergin bir maç olacak herhalde” dedi.

Hamit, galibiyet için takım olarak iyi bir performans göstermeleri gerektiğini anlatarak, “Galatasaray takım halinde oynadığında, birlik ve beraberliği sağladığında inanılmaz bir ruh ortaya çıkıyor. O kaliteyle de birçok güzel maçlar ortaya çıktı. Biz bunun peşindeyiz. Bunu da elde edersek, inşallah bu maçı kazanacağız. Birlikte iyi oynamamız önemli. Bizim de bir payımız olursa ne mutlu bize. Ancak önemli olan takımımız, kulübümüz ve dördüncü yıldız” diye konuştu.

Karşılaşmanın centilmenlik içinde geçmesini dileyen tecrübeli futbolcu, “Hiçbir maç, galibiyet ve kupa, insanlıktan önemli değildir. Onun için inşallah kaliteli olur. Kaliteli olması için de dürüstlük, ciddiyet ve azim gerekli. Bunları da iki tarafın ortaya koyması gerekiyor. İnşallah güzel bir maç ortaya çıkacaktır” ifadelerini kullandı.

Umut Bulut: “Hedef galibiyet”

Galatasaray’ın golcü futbolcusu Umut Bulut, derbide öncelikli hedeflerinin galibiyet olduğunu dile getirerek, “Çok zor bir maç olacak çünkü Türkiye’nin en büyük derbisi oynanacak. Ben öncelikle fair-play içinde geçmesini istiyorum çünkü bu dönemde buna çok ihtiyacımız var. Dostluk ve kardeşlik içinde geçmesini diliyorum. İnşallah kazanan taraf da biz oluruz” diye konuştu.

Galatasaray formasıyla büyük takımlara karşı gol atmanın önemli olduğunu vurgulayan Umut Bulut, “Fenerbahçe’ye atılacak gol daha da anlamlı oluyor. Önemli olan maçı takım halinde kazanmamız. Bana da gol nasip olursa çok mutlu olurum” dedi.

 

Chedjou: “İstanbul’un kralı belli olacak”

Galatasaray’ın Kamerunlu futbolcusu Aurelien Chedjou, karşılaşmaya konsantre olmaya çalıştıklarını belirterek, “Düşman kardeşlerin maçı olarak nitelendirebiliriz bunu. Bu maçtan sonra İstanbul’un kralının kim olduğu belli olacak. O yüzden özel bir maç. Böyle bir tecrübeyi yaşamak benim için inanılmaz. Hayatımda böyle bir şey görmedim. Bu maçlar inanılmaz bir atmosfere sahip” ifadelerini kullandı.

Sarı-kırmızılı futbolcu Blerim Dzemaili de maçla ilgili beklentilerinin çok büyük olduğunu aktararak, şunları kaydetti:

“Çünkü herkes bu maçı konuşuyor. Sahaya çıkmak için sabırsızlanıyorum. Bizim için çok önemli ve büyük bir maç. Taraftarımız da bu maçı çok önemsiyor. Sakin oynayarak maçı kazanmak istiyoruz. Derbiler her zaman farklıdır. Bu tip maçlar için yüreğinizi ortaya koyup her şeyinizi vermelisiniz. Biz bunu yapacağız.”

Olcan Adın: “Maçın öneminin bilincindeyiz”

Olcan Adın, karşılaşmaya iyi bir şekilde hazırlandıklarını dile getirerek, “Bütün hedefimiz en iyi şekilde hazırlanıp, 3 puanı almak. Bu maçın önemini herkes biliyor. Dünya derbisi. Bütün ülkenin gözü bu maçta olacak. Biz aramızda sohbetler yapıyoruz. Maçın ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Taraftarlarımızla beraber inşallah çok güzel bir sonuç alacağız. Benim için de farklı bir önemi var. İlk derbi maçım olacak. Sabırsızlıkla bekliyorum” diye konuştu.

Tarık Çamdal da karşılaşmanın büyük bir öneme sahip olduğunu kaydederek, “Bu maçı kazanmak istiyoruz. Kalitemizin farkındayız. Karşılaşmada iyi bir performans göstermeye çalışacağız. Benim de ilk derbim olacak. Bir an önce sahaya çıkmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Yasin Öztekin ise derbide çok büyük iki takımın karşı karşıya geleceğini anlatarak, görev alması durumunda takımının başarısı için elinden geleni yapacağını söyledi.

Galatasaraylı futbolcular, derbide sarı-kırmızılı taraftarları yanlarında görmek istediklerini de sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:20:48,