SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Burak sakatlığı umursamıyor

Galatasaray’ın Kayseri Erciyesspor maçında sakatlanan golcüsü Burak Yılmaz, Fenerbahçe derbisinde sahada olmak için her türlü fedakârlığı yapmaya hazır.

Güncellenme: 09:17, 16/10/2014
Burak sakatlığı umursamıyor

Galatasaray‘da sakatlığı süren Burak Yılmaz, takımını Fenerbahçe derbisinde yalnız bırakmamakta kararlı. Kayseri Erciyes maçını bitiremeyen Burak'ın ertesi gün çekilen MR'ında sağ ayak bileği dış ön yan bağında yırtık, ayak bileği ödemi ve ayak bileği kemiklerinde kemik iliği ödemi tespit edilirken, Milli Takım'dan da çıkarılmıştı.

24 AYRI TESTTEN GEÇTİ

Arkadaşları idmanlara devam ederken, tedavisini sürdüren ve güçlendirme çalışmaları yapan milli futbolcuya şu ana kadar 24 farklı test uygulandı.Burak'ın durumuyla ilgili olarak kulüp doktorları ile konuşan Cesare Prandelli'nin aldığı yanıt ”Şu anki görüntüde yüzde 50-50. Oynayabilir de oynamayabilir de” oldu.

‘SAHADA OLMAM GEREK'

Daha sonra bizzat Burak, hocasıyla konuşurken ”Doktorların hakkımda ne dediğini biliyorsunuz. Söylediklerine göre şansım yüzde 50'ye 50. Ancak ben F.Bahçe maçında oynamak istiyorum. İhtimal yüzde 1 bile olsa sahada olmak istiyorum” dedi. Prandelli ise öğrencisine özellikle ağrılarını gizlememesi gerektiğini belirtip “Oynayıp oynamayacağına birlikte karar verelim” diye konuştu.

BURAK TESTEN GEÇECEK

Burak Yılmaz ile Cesare Prandelli arasında geçen konuşmanın ardından İtalyan teknik adam hafta sonuna kadar golcüsünü deneyecek. Maç sabahına kadar topla yapılacak idmanlarda az az süre verecek.

Bu arada bugün ciddi ve kapsamlı bir testten geçirelecek olan Burak, cumartesi hazır hale gelmesi durumunda, F.Bahçe ile oynanacak derbide sahada olacak.

Vatan