SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Ağabeyler’ raconu kesiyor

A Milli Takım dökülüyor, ülke futbolu yerlerde sürünüyor, olmayan marka değerini ise artık kimse konuşmuyor. Bu durumda ortaya atılan 3 müthiş iddia ise ‘yok artık’ dedirtiyor

Güncellenme: 08:04, 16/10/2014
‘Ağabeyler’ raconu kesiyor

Bugün Gazetesi Yazarı Aykut Işıklar, köşesinde çok konuşulacak bir iddia ortaya attı. Işıklar, Futbol Direktörü Fatih Terim'in Bakan olacağını yazdı. AKP içinde aktif bir görev almayı düşünen Terim'in, 2015 seçimlerinde memleketi Adana'dan milletvekili gösterileceği öne sürüldü.

Hatta algı yaratmak için Fatih Terim ismi Adana ve Başakşehir'de statlara verildi. Işıklar, zamanın Başbakanı şimdiki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Terim'e geçmişte bunun sözünü verdiğini, kendisini Gençlik ve Spor Bakanlığı görevine getireceğini yazdı. Bu çarpıcı iddia sadece futbol değil ülke kamuoyunu sarstı.

DİLMEN : YABANCI KURALI KALKIYOR

Yıllardır yabancı kontenjanı kulüpler tarafından tartışılıyor, spor programlarında üzerine saatlerce konuşuluyor. Bu ortamda kimse bir şey bilmezken, NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen ise net bir şekilde, Ocak ayında yabancı sınırının kalkacağını söyledi. Normalde en yetkili isim olan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in böyle bir açıklama yapması gerekirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yakınlığı herkes tarafından bilinen Dilmen televizyonda bombayı patlattı. Rıdvan Dilmen, aslında Fatih Terim'in de yabancı sayısının sınırsız olmasını istediğini, Ocak ayından devrim niteliğinde karar alınacağını belirtti.

GS TV'DE konuşan duayen gazeteci Ersan Çelik, bomba açıklamalar yaptı. Aslında dönemin Başbakanı R.Tayyip Erdoğan'ın A Milli Takım'ın başına Mustafa Denizli'yi geçirmek istediğini belirten Çelik, “Fakat yakınındaki Rıdvan Dilmen, Acun Ilıcalı ve Göksel Gümüşdağ, Fatih Terim'i işaret etti. Hocayı ikna edebileceklerini söylediler. Böylelikle hem iyi giden G.Saray'ın önü kesilecek hem de milli takıma hoca bulunacaktı. Gümüşdağ Florya'ya girdi çıktı, diğerleri de Terim'in evine sürekli gitti. Nitekim operasyonu da yaptılar. Mustafa Denizli ise televizyondan Terim'in hoca olduğununu öğrendi. Şok oldu. Anlattığımı yüzde 100 gerçek” dedi.