SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Abdürrahim Albayrak açıkladı

Duygun Yarsuvat'ın listesinde bulunan Abdürrahim Albayrak, 25 Ekim'de yapılacak seçim öncesi, NTV Spor muhabiri Evren Göz'ün sorularını yanıtladı.

Güncellenme: 15:12, 16/10/2014
Abdürrahim Albayrak açıkladı

Duygun Yarsuvat’ın listesinde bulunan Abdürrahim Albayrak, 25 Ekim’de yapılacak seçim öncesi, NTV Spor muhabiri Evren Göz’ün sorularını yanıtladı.

Abdürrahim Albayrak sözlerine, “Tabi böyle bir dönemde bütün Galatasaraylıları, taraftarları göreve davet ediyorum. Edindiğim bilgiye göre bekleyen 15 bine yakın kombine kartımız var. Bütün taraftarlara Fenerbahçe maçı öncesi sesleniyorum. Ben onların Abdürrahim ağabeyiysem, bu 15 bin kombine kartını bir an önce bitirmelerini rica ediyorum. Onlar taraftar olarak görevini yapacak, biz de yönetim, futbolcu kardeşlerimiz ve teknik heyetimiz olarak üzerimize düşeni yapacağız. Allah’ın izniyle bir olacağız, bütün olacağız ve şampiyon olacağız, bunu kimse unutmasın. Ama ben bugünden itibaren bütün Galatasaray taraftarlarını kombinelerini almaya, biletlerini temin etmeye davet ediyorum. En kısa zamanda bu kombinelerin bitmesini, 55 bin kişinin Fenerbahçe maçında statta olmasını, 90 dakika boyunca desteklemelerini bekliyorum. Ben de onlarla birlikte bağıracağım, birlikte coşacağız ama her ne olursa olsun kötü tezahürat kesinlikle istemiyorum. Benim dönemimde ne saha kapandı, ne de tatsız bir olay oldu. Hiçbir ceza almadık, aynı şekilde bundan sonra da Allah’ın izniyle, G.Saray’ ve G.Saraylılar’a yakışır şekilde tezahüratlar yapmalarını diliyorum.” şeklinde başladı.

“KİŞİLİĞİME YAKIŞTIRAMAZDIM” Albayrak, Duygun Yarsuvat’ın aday olması ve kendisini listesine alması hakkında ise “Duygun hocama teşekkür ediyorum, bu yaşta görevden kaçmadı, ‘kaçmıyorum ben buradayım’ dedi, elini değil kellesini taşın altına koydu, bize cesaret verdi, bizi bütünleştirdi, birleştirdi, ve bana aynen şunu söyledi: ‘Abdürrahim, senin ne kadar iyi bir Galatasaraylı olduğunu herkes gibi ben de biliyorum’. Duygun abi Galatasaray’da uzun yıllar divan başkanlığı yapmış, rektörlük yapmış, hepimizin çok sevdiği, çok takdir ettiği bir büyüğümüzdür, duayenimizdir. Böyle bir göreve talip olduğu için bir Galatasaray taraftarı olarak, eski bir yöneticisi olarak ne kadar teşekkür etsem azdır. Görevten hiç kaçmadı ve bana aynen şunu söyledi: ‘Abdürrahim şu anda G.Saray’ın size ihtiyacı var, ben seni listeme yazıyorum, senden asla hayır kelimesi duymak istemiyorum, senin de böyle sıkıntılı bir dönemde görevden kaçacağını düşünmüyorum’. Bunları dediği zaman ‘ben yokum’ diyemezdim, kişiliğime yakıştıramazdım, sokağa çıkıp, sizin karşınıza çıkıp ‘ben çok iyi G.Saraylıyım’ diyemezdim. O zaman ofisimdeki bu fotoğrafları kaldırmam lazımdı. İyi zamanda da kötü zamanda da Galatasaray’a yardımcı olmak için çalışacaksınız. ‘Tereddütsüz kabul ediyorum hocam’ dedim. Yanındaki insanlar bana hocamın gözlerinin dolduğunu söylediler, ne kadar mutlu olduğunu tahmin edebilirsiniz.” sözlerini kullandı.

“ÇAY DA YAPARIM, TAŞ DA TAŞIRIM…” Seçimin nasıl gelişeceği konusundaki beklentileri hakkında ise Albayrak, “Ben her ne olursa olsun, Galatasaray’ın kazanmasını istiyorum. Alp Yalman çok sevdiğim bir ağabeyimdir, çok büyük hizmetleri olmuştur. Onun zamanında altyapıda başkanlık yaptım. Onun imzası vardır kongre üyesi olmamda. Onu hiçbir zaman unutamam. Vefalı bir insanım, vefasız insanlardan asla hoşlanmam. Alp başkanı çok severim, hangi liste kazanırsa kazansın, gönlüm G.Saray’ın kazanmasındadır. Onlar da kazansa onlara da yardımcı olacağımı söylüyorum. G.Saraylılar beni çok iyi bilirler, bende G.Saray sevgisi oldukça çay da yaparım, taş da taşırım, çim de biçerim, hiç de gocunmam. Hangi liste kazanırsa kazansın dostluk kazanacak. Renk seçiminde de buna herkes şahit oldu, iki başkan yanyana renk seçimi yaptılar, kolkola çıkıp konuştular. Galatasaraylıların takdir bunu etmesi lazım, böyle bir dönemde iki duayenimiz takdire şayan bir şekilde çıkıp elini değil kellesini taşın altına koyuyor. Bu takdire şayan bir şeydir.” açıklamasını yaptı.

Albayrak, seçilmeleri halinde Mayıs’a kadar görev yapmayı planlamaları konusunda “Duygun abi bir hukuk profesörüdür. Gelip G.Saray’daki karmaşayı birilerinin çözmesi gerekiyor. Çıkıyor bir insan ani bir karar alıyor seçime  gidiyor, insanları köşeye sıkıştırıyor. Bunlar hoş değil. Duygun hoca Mayıs’ta bunun bitmesinin ve sonraki seçimin 3 yıllık olması gerektiğini düşünüyor. Doğrusu Mayıs’a kadar olmalı, biz burada geçici bir yönetim hazırlıyoruz, Mayıs’a kadar iyi hazırlanmalıyız, sonra 3 yıllık olmasını diliyorum. 7 aylık da olsa hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

ALİ DÜRÜST HAKKINDA… Ali Dürüst’ün Sportif AŞ’de görev alacağı söylentisi hakkında da konuşan Abdürrahim Albayrak, “Ali Dürüst benim çok yakın arkadaşımdır, gecenin 12’sinde 1’inde konuşmadan duramayız. Dün bütün gün buradaydı kendisi, çok önemli toplantılar yaptık. Onun yanında Ebru Köksal kardeşimi de çok severim, o da bizimle beraberdi. Gelecek için önemli kararlara imza attık, faydalı işler yaptığımızı düşünüyorum. Ali ağabeyle biz hep beraberiz, biz bir ekibiz. Önceki röportajlarımda hep beraber çalışmamız gerektiğini söylemiştim, sağolsun beni kırmıyor Ali ağabey de. Allah’ın izniyle ben de içinde olacağım Sportif AŞ’nin çünkü imzalar orada atılıyor, paralar orada ödeniyor, icraatlar  oradan yürütülüyor, onun için Ali ağabeyin, Refik Arkan’ın, Mete Başol gibi arkadaşlarımızın da Sportif AŞ’de olmasını arzu ediyorum. Kafamda bağımsız denetim olarak Türkiye’nin 2 önemli insanı var, onların da girmelerini istiyorum, kendileri önemli mevkilerden iş adamları, onları da açıklayacağız. Taraftarların özlediği o güzel tablo önümüzdeki Salı günü medya karşısına çıkacak, herkes Salı gününü beklesin.” sözlerini sarf etti.

“FLORYA’DA SEVGİ YOK” Florya’da mutsuzluk olduğu hakkında görüşleri sorulduğunda ise Albayrak, “Florya’da sevgi yok. Sevginin olmadığı yerde başarının olması zor. Çalıştığım son dönemde iki sene beraber şampiyonluk yaşadık, ne bir maç ne de bir kamp kaçırmadım. Yağmurda onlar idman yaparken ben de onlarla beraber ıslandım. Onlar idman yaparken ben şemsiye altında dursam saygısızlık yaptığımı düşünürüm. Onlar ıslanıyorsa, gülüyorsa ben de güleceğim, onlar ağlıyorsa ben de ağlayacağım. Takım ruhu budur, biz bunu yakalamıştık. Her ne olduysa, bir şampiyonluk tatlısını, yemeğini yemeden başkan seçim kararı aldı. Biz geçen sene 4. yıldızı takardık. Futbolcuların morali bozuldu, 25’inde o takım ruhunu ekip olarak yakalayacağımıza inanıyorum.” şeklinde konuştu.

“HERKESİN UNUTTUĞU FUTBOLCULAR, YILDIZ OLACAK” Takımın başına Lucescu’nun getirileceği iddiaları hakkında ise “Mevcut hocayla Erciyes maçından önce de sonra da görüştüm. Prensiplerimde devamlılık vardır. Hocayla görüşeceğiz, konuşacağız, eksiklikler nedir fazlalar nedir bakacağız, futbolcuları gözden geçireceğiz. Önemli olan G.Saray’ın “bir” lirasıdır. Korkunç bir transfer harcaması olmuştur ve bunun bir çoğu fuzuli olmuştur, neden olduğunu da anlamakta güçlük çekiyorum. Bunların hepsine bakacağız. Orada herkesin unuttuğu futbolcular aybaşından itibaren yıldız olacak, herkes bunları konuşacak. 25’inden sonra G.Saray’da herkesin yüzü gülecek, bir bahar olacak.” şeklinde konuşan Albayrak sözlerini şöyle tamamladı:

“GEÇMİŞ YÖNETİCİLER…” “Prandelli ile devam edilecek. 24 saat G.Saray’ın menfaati için çalışacağım, G.Saray’ın menfaatleri için herkesle görüşürüm, görüşeceğim, kapım herkese açık olacak yoksa başarılı olamazsınız. İnsanları kıskanırsanız başarılı olamazsınız, herkesi etrafınıza toplayacaksınız. Florya’ya geldiğimden itibaren, geçmiş yöneticilerin Florya’da en iyi şekilde ağırlanacağının, onlara hizmet edileceğinin, uçağın da ön tarafına oturtulacaklarının sözünü veriyorum.”

Yayınlanma Tarihi:15:02,